Ogłoszenia Duszpasterskie na VII Niedzielę Wielkanocną (12.05.2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

VII NIEDZIELA WIELKANOCY
ROK B  12.05.2024 r

  1. Rozpoczęliśmy duszpasterskie dni odpustowe. Cały program duszpasterskich dni odpustowych zamieszczony jest w specjalnie wydanym w ubiegłą niedzielę biuletynie odpustowym, który są jeszcze  na stoliku w kruchcie. Prosimy o zabranie z sobą jeśli ktoś tego nie zrobił tydzień temu, tak by wiedzieć co każdego dnia będzie w czasie tych dni. Przypomnę tylko, że jutro Dzień dziękczynienia za dar życia i Sakrament Chrztu. W czasie każdej Mszy świętej odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. We wtorek Dzień dziękczynienia za Sakrament Bierzmowani.  W środę Dzień dziękczynienia za Sakrament Małżeństwa i modlitwy za małżeństwa, rodziny i narzeczonych. W czwartek Dzień dziękczynienia za Sakrament Eucharystii  i Sakrament Kapłaństwa oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Dzień uwielbienia Krzyża Chrystusowego, dziękczynienia za Sakrament Chorych i modlitwy za wszystkich naznaczonych krzyżem choroby, podeszłego wieku i samotności. W w sobotę Dzień trwania w ciszy i skupieniu, przed Najświętszym      Sakramentem. W związku z tym nie będzie całodziennej adoracji w piątek a będzie ona w tym tygodniu w sobotę
  2. W poniedziałek i środę próba przed uroczystością I komunii, Pierwsza grupa o godz. 15.45 i druga grupa o godz. 18.45
  3. W niedzielę Uroczystość Odpustowa. Suma odpustowa o godz.12.00. Po Mszy Świętej piknik odpustowy. Na pikniku: kiermasz domowych wypieków, dobra i smaczna gastronomia, cukrowa wata, dmuchane zamki… Ogromna prośba do pań o upieczenie ciasta, a do panów o pomoc w sobotę o godz. 10.30 w przygotowaniu terenu do odpustu i pikniku. Dziękuję bardzo sponsorom za gastronomię i dmuchane zamki, a  jeśli ktoś by chciał jeszcze wesprzeć organizację  to bardzo będziemy wdzięczni. Jednocześnie informujemy, że cały dochód z pikniku przeznaczony będzie na renowację bocznych drzwi wejściowych do naszej świątyni. O godz. 19.30 zapraszamy do naszej świątyni na koncert: ,,Śpiew leśnej zięby’’ Po koncercie zapraszamy do obejrzenia przygotowanej w kościele wystawy obrazów, mówiących o misji Świętego Ottona, oraz starych pocztówek z naszego rejonu. Następnie zapraszamy chętnych  na warsztaty  pisania prawdziwym, starym piórem, tak jak to czyniono w średniowieczu.  Można będzie także zakupić ciekawe książki o Świętym Ottonie i Kościoły starego Szczecina, czyli legendy w gotyckiej cegle zakryte.
  4. Przypominam, że za tydzień nie ma Mszy Świętej o 14.00.
  5. W dniach od 13 do 20.07 organizujemy wakacyjny wyjazd dla dzieci do Lasek Małych w kujawskopomorskim, W programie zwiedzanie Bydgoszczy, Inowrocławia, Kruszwicy, warsztaty, gry w terenie. Informacje i zapisy u pani Beaty i ks. Wojciecha
  6. W minionym tygodniu do wieczności odszedł Andrzej Konarski. Składając rodzinie wyrazy współczucia módlmy się: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego.

Ks. Jerzy Senderek  TChr
Proboszcz