Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (19.05.2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
ROK B  19.05.2024 r

  1. Dziś uroczystość odpustowa w naszej parafii. Suma Odpustowa o godzinie 12.00. Po Mszy Świętej piknik odpustowy. Na pikniku: kiermasz domowych wypieków, dobra i smaczna gastronomia, cukrowa wata, dmuchane zamki… Na zakończenie dnia odpustu o godz. 19.30 koncert:   ,,Śpiew leśnej zięby’’  Utwór  Handela, Bach, Schubert i innych kompozytorów grane na organach, wiolonczeli. Między utworami Opowieść o misji św Ottona z Bambergu , Historia i legendy zdrojów, 100 lat Jeziora Szmaragdowego. Po koncercie możliwość obejrzenia  obrazów mówiących o misji Świętego Ottona, oraz starych pocztówek z naszego rejonu.  Na sam koniec możliwość uczestniczenia w warsztatach   pisania prawdziwym, starym piórem, tak jak to czyniono w średniowieczu.
  2. Przypominam, że dziś nie ma Mszy Świętej o 14.00.
  3. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne.
  4. W czwartek o godz. 15.45 i 18.45 próba dla dzieci przystępujących za tydzień do I Komunii.
  5. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 07.30 do 17.30, o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, o godz. 18.00 Msza Święta, po Mszy Świętej nabożeństwo do Krzyża przy relikwiach Krzyża Świętego. Taki program będzie w każdy piątek. Wszystko to dla szerzenia i umacniania kultu do relikwii Krzyża Świętego. W kruchcie są foldery gdzie jest zamieszczony program naszych piątkowych modlitw przed Najświętszym Sakramentem i relikwiami Krzyża Świętego, są tam także obrazki z naszym relikwiarzem, a na odwrocie modlitwa. Można je zabrać w większej ilości, ale nie po to byleżały w domu, ale by przekazać to innym.
  6. W sobotę o godz. 09.00 i 10.30 spowiedź dzieci przystępujących w niedzielę do I Komunii.
  7. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 Uroczystość I Komunii. Pamiętajmy o dzieciach pierwszy raz przystępujących do sakramentu Eucharystii w naszych modlitwach. Prosimy w tym dniu wybrać sobie inne godziny Mszy św. i pozostawić miejsce dla tych którzy są bezpośrednio związani z uroczystościami.
  8. W minionym tygodniu do wieczności odszedł : Henryk Wolak. Módlmy się za zmarłego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Jerzy Senderek  TChr
proboszcz