Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Najświętszej Trójcy (26.05.2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
ROK B 26.05.2024 r

  1. Dziś Uroczystość Pierwszej Komunii. Polecajmy dzieci przystępujące do I Komunii w naszych modlitwach. Dzieci zapraszamy do udziału w Mszach św. o godz. 18.00 w ramach białego tygodnia,  który potrwa do piątku włącznie. Składam serdeczne podziękowanie dla rodziców dzieci które przystąpiły do I Komunii, za ofiary przekazane na dar ołtarza. Zostały one przeznaczone na  ołtarz adoracji.
  2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 07.00, 09.00, 10.30, 12.00 i bezpośrednio po procesji ok godz.14.20, dla tych którzy byli na procesji a nie byli jeszcze na Mszy św. Ta Msza ok godz. 14.20 będzie ostatnią w tym dniu. Tak jak w ubiegłych latach, w tym dniu  nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami: Młodzieży Polskiej (I ołtarz ) Jaśminowa ( II ołtarz) Piechoty ( III ołtarz) Młodzieży Polskiej ( IV ołtarz ) Przy czwartym ołtarzu, na naszym dziedzińcu odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa. Homilie w tym dniu wygłosi Ksiądz prof. Dr hab. Paweł Bortkiewicz. Bardzo proszę o przygotowanie chorągwi i wszystkiego co jest potrzebne do procesji. Panów zapraszamy do baldachimu. Dzieci do sypania kwiatów. Brzózki będą dostarczone w środę na miejsce ołtarzy. Informuję, że mamy zgodę na wyjście z procesją na ulice  w Uroczystość Bożego Ciała. W pozostałe dni oktawy procesji nie będzie. Kolejna procesja będzie w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. Od soboty nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o godz. 17.30. W piątki połączone z drogą krzyżową .
  4. W tym tygodniu I sobota miesiąca. O godz. 11.00 nabożeństwo, o godz, 11.30 katecheza i o 12.00 Msza.
  5. Pragnę przypomnieć, że od najbliższego piątku w naszym kościele w każdy piątek  o godzinie 17.30 na zakończenie  całodziennej adoracji będzie odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a Msza Święta o godz. 18.00 sprawowana będzie z formularza o Podwyższeniu Krzyża. Wynika to z tego, że mamy w naszym kościele relikwie Krzyża Świętego, a to zobowiązuje do szerzenia i umacniania kultu. W kruchcie są foldery gdzie jest zamieszczony program naszych piątkowych modlitw przed Najświętszym Sakramentem i relikwiami Krzyża Świętego, zachęcam by je brać i przekazywać innym. Jest też wyłożona księga pamiątkowa modlących się przy relikwiach. Zachęcam do wpisywania się do niej.
  6. W piątek o godz.19.00 próba i spowiedź dla dzieci przed rocznicą I Komunii. Rocznica będzie w niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 10.30.
  7. Pragnę podziękować wam drodzy parafianie, za waszą modlitwę i  obecność w dniu naszego parafialnego odpustu.  Dziękuję za wasze świadectwo wiary. Wszystkim którzy włączyli się w przygotowania tych  uroczystości, zarówno tu w świątyni, myślę o liturgii,   jak i tam na zewnątrz , mam tu na myśli piknik,  niech Bóg błogosławi.  W czasie festynu zebrano na fundusz remontowy  4400 PLN.      
  8. W minionym tygodniu do wieczności odszedł Jan Redzik. Wszystkim których ta śmierć dotknęła składamy wyrazy współczucia. Zapewniając o naszej pamięci modlitewnej powstańmy i módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Jerzy Senderek  TChr
proboszcz