Ogłoszenia Duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą (07.07.2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO
ROK B  07.07.2024 r

  1. Od dziś rozpoczynamy peregrynację relikwii Krzyża  Świętego. Rodzina która chce przyjąć relikwie  do swojego domu, wpisuje się pod konkretną datą, czy datami i w tym konkretnym dniu przychodzi na wieczorną Mszę św. i  zabiera relikwie, by tam  modlić się za swoją rodzinę i rodziny naszej parafii i we wszystkich ważnych dla siebie intencjach. Kiedy skończy się ten czas jaki rodzina sobie wyznaczyła, relikwie wracają przed wieczorną Mszą do naszego kościoła. Pragnę zaznaczyć, że przenośne relikwiarium ma swoją wagę, więc starsze osoby będą musiały poprosić kogoś o pomoc. Może to być okazja do wspólnej modlitwy, w większym gronie.
  2. Jutro o godz. 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 3 i 4.
  3. Za tydzień II niedziela miesiąca. Po Mszach św. tradycyjnie zbierana będzie ofiara na fundusz remontowo- budowlany. W ubiegłym miesiącu zebrano na ten cel 2770 PLN. Za składane ofiary serdecznie dziękujemy. Przy tej okazji pragnę poinformować, że po rocznej przerwie spowodowanej przeprowadzeniem niezbędnego remontu na plebani, w tym miesiącu wznawiamy prace budowlane budynku garażowo – gospodarczego.
  4. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Tabacki Artur, Łubiniewska Ewelina i Jerzy Krugowski. Składając bliskim wyrazy współczucia powstańmy i módlmy się: Wieczny odpoczynek….
  5. Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego.

Jerzy Senderek  TChr
proboszcz