Duszpasterstwo MłodzieżyDSPrz

Duszpasterstwo Młodzieży w naszej parafii było od zawsze. Jest to najbardziej dynamiczna i zarazem najbardziej zmieniająca się „działka” pastoralna. Powodem jest sama młodzież, która bardzo szybko i mocno reaguje na otaczający ich świat. Zmiany są nieuniknione. Jedno jest pewne, na Duszpasterstwo Młodzieży nie ma patentu. Tutaj trzeba być szczególnie otwartym na natchnienia Ducha Świętego i na to co mówi sama Młodzież … wszak najwięcej ciekawych pomysłów, pochodzi o Was drodzy Młodzi.

Głównymi adresatami naszego Duszpasterstwa są kandydaci do bierzmowania. W tym roku są to uczniowie trzecich klas gimnazjum. Od września do końca lutego około 40 kandydatek i kandydatów uczestniczyło w regularnej, cotygodniowej katechezie, podzielonej na pracę w małych grupach. Dodatkowo udało nam się spotykać na modlitwie różańcowej w październiku, zorganizować „śniadanka” po roratach w adwencie oraz wspólną kolację wigilijną. Był opłatek, były prezenty, były kolędy, było pięknie. Co jakiś czas angażujemy się też w konkretne dzieła, czy to jako wolontariusze dla Caritas w naszej parafii, podczas bożonarodzeniowego obiadu dla bezdomnych oraz w pomoc dla Fundacji Małych Stópek. Podczas ferii zimowych udało nam się wyjechać na parę dni do Poznania (dalsze wyjazdy w planach).

Regularne spotkania zakończyły się w lutym. Od marca w miejsce obowiązkowych spotkań powstał cykl zatytułowany „Jeśli chcesz”. W ramach tego projektu udało nam się przeprowadzić spotkania z wolontariuszami z Węgier, Niemiec i Włoch pracującymi w Szczecinie w ramach programu Erasmus+, jedno ze spotkań dotyczyło wolontariatu zagranicznego ks. Przemka, a gościem kolejnego był nasz praktykant na czas Wielkiego Tygodnia kl. Patrick z Bonn. Dzięki tym spotkaniom wielu z nas mogło się przekonać, jak bardzo przydaje się znajomość języków obcych. W marcu udało nam się także obejrzeć „Pasję” graną przez kleryków szczecińskiego AWSD oraz obejrzeć film „Pasja” w sali niebieskiej. Na wiosnę planujemy kolejne wyjazdy i przede wszystkim, 19 maja mamy Bierzmowanie.

Cieszy fakt, że w naszej parafii powoli już angażuje się młodzież z obecnych klas siódmych i drugich gimnazjum, którzy do tego sakramentu przystąpią za rok. Chcesz do nas dołączyć? Chcesz miło spędzić czas w gronie wspaniałych, podobnych do Ciebie ludzi?

Zapraszamy na spotkania:

W poniedziałki o 19:00 z cyklu „Jeśli chcesz”

We środy o 19:00 na orliku

Opiekun duszpasterski: