Chór Parafialny "Cantare Deo"DSPrz

Chór powstał w 2000r z inicjatywy ks. Tadeusza Kłapkowskiego, a pierwszym dyrygentem był pan Robert Dzięcioł. Od 2001r do chwili obecnej chór śpiewa pod dyrekcją pana Krzysztofa Krzemienia. Jest to czterogłosowy chór mieszany, tzn. śpiewają w nim panie i panowie, podzieleni na cztery sekcje głosowe: soprany alty, tenory i basy. Głównym zadaniem i misją chóru jest oprawa muzyczna mszy świętych i uroczystości w naszej parafii, ale poza tym chór chętnie uczestniczy w przeglądach chóralnych koncertach i występach gościnnych w innych parafiach. Dwa razy w roku chórzyści uczestniczą w wyjazdowych warsztatach weekendowych, aby doskonalić swoje umiejętności wokalne, utrwalać znany repertuar i uczyć się nowych utworów . Wyjazdy mają także na celu integrację chórzystów.

Gorąco zachęcamy do śpiewania w chórze wszystkie osoby, które lubią śpiewać i którym na sercu jest piękno liturgii. Śpiew w chórze jest zarówno piękną służbą dla wszystkich obecnych na mszy św. jak i okazją do naprawdę poruszającej modlitwy dla samych chórzystów. Nie bez powodu św. Augustyn mówił, że kto śpiewa dwa razy się modli; on sam tego doświadczył, bo w jego nawróceniu istotny udział miał poruszający serce śpiew wspólnoty Kościoła, gromadzącego się na liturgii. Zapraszamy więc wszystkich, którym "muzyka w duszy gra", do śpiewania z nami.

Próby odbywają się:

W Domu Parafialnym we środy o godz. 19:00