Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana JezusaDSPrz

Straż Honorowa NSPJ Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa została założona 13 marca 1863 roku przez św. Marię Bernaud. Każdy jej członek winien ofiarować wszystko Bożemu Sercu za wynagrodzenie grzechów świata. Zegar Straży utworzony jest przez wieniec z gwiazd 12, obejmuje on cały świat i zawsze jest ktoś, kto czuwa, czci Boskie Serca, które znajduje się wewnątrz tarczy. Jest ono nieustannie oplecione modlitwą czcicieli, których oznaczają te gwiazdy. To jest tak, że jeżeli my, w Polsce, śpimy to czuwają w innym zakątku świata. Czuwanie to polega na szczególnym łączeniu się z Jezusem podczas obranej przez siebie modlitwy. Ofiarujemy w niej Boskiemu Sercu to wszystko, czym się zajmujemy. Nade wszystko myślą i sercem łączymy się z Jezusem, pozostając przy wykonywaniu codziennych zajęć. Tak więc zasadniczym rysem jest to, iż Straż nie ma w swym założeniu, by obraną godzinę spędzać wyłącznie w świątyni; jeśli jest taka możliwość – należy z niej skorzystać, jednak nie jest to wymagane. Dusza ma się kierować ku Jezusowi, który pełen smutku czeka na wynagrodzenie – a wynagradzać ma miłością; stawać się apostołem w sprawach codziennych; nawiązać jedność z Chrystusem w czasie, o którym nikt nie wie.

W naszej parafii Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa prowadzi adorację Najświętszego Sakramentu w pierwsze Piątki od godz. 17.00 do 17.55, a po niej Msza Święta w intencji STRAŻY o godz. 18.00, a po niej konferencja prowadzona przez księdza Opiekuna.

Zelator Straży Honorowej:

Henryk Drozd