• Nasza Świątynia
  Nasza Świątynia
 • Najświętszy Sakrament
  Najświętszy Sakrament
 • Msza Święta
  Msza Święta
 • Boże Ciało
  Boże Ciało
 • Święto Patronalne
  Święto Patronalne
 • Chór parafialny
  Chór parafialny
 • Szmaragdowe Duszki
  Szmaragdowe Duszki
 • Bierzmowanie
  Bierzmowanie
 • Marsz dla Jezusa
  Marsz dla Jezusa

Komentarze minionych wydarzeń


 

Wyjazd LSO na turniej piłkarski w Manchester

Nietypowo zakończyli rok szkolny nasi ministranci i lektorzy. Zamiast pójść na Mszę świętą i apel z rozdaniem świadectw, to tego samego dnia już od 6 rano byli w drodze najpierw na lotnisko w Berlinie, a później samolotem do Manchesteru.

 

.: Czytaj więcej


Boże Ciało

W czwartek 31 maja obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.Tego dnia po uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12.00, wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej na ulice naszego osiedla.

 

 

 .: Zobacz zdjęcia...


Święto patronalne naszej parafii

Dzień Zesłania Ducha Świętego, jest wyjątkowy i ważny dla każdego wierzącego z osobna, również dla nas, jako wspólnoty parafialnej jest to szczególny czas. Tego dnia bowiem przeżywamy  w parafii święto patronalne, gdyż nikt inny jak sam Duch Święty patronuje naszej wspólnocie. W tym roku uroczystości te przypadły na niedzielę 20 maja 2018 roku.

 

.: Czytaj więcej


Bierzmowanie

W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego 19 maja 2018 r młodzież z naszej parafii przyjeła Sakrament Bierzmowania. Skramentu udzielił ksiąd biskub Henryk Wejman. W naszej galerii prezentujemy oszerną fotorelację z tej uroczystości (link poniżej).

 

 

 

.: Zobacz zdjęcia


Poświęcenie figury Matki Bożej

W niedzielę 13.05.2018 po Mszy Świętej o godz. 12:00 odbyło się poświęcenie nowej figurki Matki Bożej w kapliczce przed kościołem. Figurkę ufundowała Pani Lodzia za co jej serdecznie dziękujemy.

 

 

 

.: Zobacz zdjęcia


Nowi ministranci

Czas Paschalny to uprzywilejowany moment w Kościele, aby udzielać sakramentów oraz ustanawiać nowych posługujących dla wspólnoty. Dlatego i my ogromnie się cieszymy, że w niedzielę 6 maja b.r. grono naszej Służby Liturgicznej powiększyło się o trzech nowych ministrantów!

 

 

.: Czytaj więcej


IV Olimpiada sportowo-liturgiczna w Stargardzie

Jak co roku parafia świętego Józefa zaprosiła Służbę Liturgiczną z parafii prowadzonych przez księży Chrystusowców na zawody w licznych konkurencjach związanych z „ministranckim” życiem. 21 kwietnia reprezentacja naszej Służby Liturgicznej udała się pociągiem do Stargardu.

 

 

.: Czytaj więcej


Dzień wspólny i majówka w Berlinie

Kandydaci do bierzmowania wybrali się ostatnio na dwa, jednodniowe wyjazdy, tzw. Dzień wspólny 14 kwietnia oraz 30 kwietnia na majówkę do stolicy Niemiec.

 

 

.: Czytaj więcej


Szmaragdowe Duszki w Międzyzdrojach

W ostatni weekend kwietnia 27-29.04. Szmaragdowe Duszki odwiedziły Międzyzdroje. Dzieci pod opieką ks. Dominika i opiekunów wyjechały nad morze, by tam poćwiczyć m.in. nowy repertuar podczas warsztatów oraz trochę odpocząć. Było dużo śmiechu i radości, nieprzespane częściowo noce

 

 

.: Czytaj więcej


Wyróżnienie dla naszego parafialnego teatrzyku

Nasz Parafialny Teatrzyk "Bez Komentarza" 6 marca 2018 roku wziął udział w XVII Archidiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym o tematyce religijnej. Przedstawienie wystawione przez naszych artystów zostało docenone wyróżnieniem przez jury.

 

 

.: Czytaj więcej


VI spotkanie dzieci parafii Księży Chrystusowców

W dniu 7 kwietnia 2018 roku, grupa dzieci z naszej parafii wraz z księdzem Dominikiem oraz opiekunami wyjechali do Stargardu parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata  na VI spotkanie dzieci z parafii, w których posługują Księża Chrystusowcy. Spotkanie rozpoczęło się wspólną Mszą Świętą, której podzieleni na grupy udaliśmy na zajęcia warsztatowe. Po między zajęciami plastyczno - naukowymi można było zjeść kiełbaskę, watę cukrową oraz zasłodzić się przy fontannie czekolady. Całość wspólnie spędzonego dnia wieńczyła Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

 .: Zobacz zdjęcia...


Wigilia Paschalna

W Wielką Sobotę 31.03.2018 po zapadnięciu zmroku, rozpoczeło się świętowanie największego wydarzenia w dziejach świata - Zmartwychwstania Chrystusa - najważniejszej części Triduum Paschalnego. Dokonuje się to przez sprawowanie bardzo uroczystej liturgii Wigilii Paschalnej. Tego dnia dokonuje się poświęcenia ognia, wody oraz odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych..

 

 

 

 .: Zobacz zdjęcia...


Wielka Sobota - Święcenie pokarmów

W Wielką Sobotę 31.03.2018 ogodzienie 9:00 rozpoczęło się święcenie pokarów, podczas którego Caritas parafialny zbierał produkty żywnościowe dla osób potrzebujących, jakich nie brakuje w naszej wspólnocie parafialnej. Natomiast Ognisko Misyjne dzieci rozporowadzało własnoręcznie zrobione ozdoby wielkanocne.

 

 

 

 .: Zobacz zdjęcia...


Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej

Wielki Piątek jest jednym z najważniejszych dni w roku liturgicznym. Wspomina się w nim Mękę i Zbawczą śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. To dzień Krzyża; zadumy i skupienia, w którym obowiązuje post ścisły.

 

 

 

 .: Zobacz zdjęcia...


Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej

Msza Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna obchody Świętego Triduum Męki i Zmartwychwstania Chrystusa. Wielki Czwartek to pamiątka Ostatniej Wieczerzy oraz ustanowienia dwóch nierozdzielnych sakramentów: kapłaństwa i Eucharystii. W naszej parafi upamiętniliśmy ten fakt uroczystą Mszą Świętą odprawioną 29 marca 2018 roku o godzinie 18:00.

 

 .: Zobacz zdjęcia...