• Nasza Świątynia
  Nasza Świątynia
 • Najświętszy Sakrament
  Najświętszy Sakrament
 • Msza Święta
  Msza Święta
 • Boże Ciało
  Boże Ciało
 • Święto Patronalne
  Święto Patronalne
 • Chór parafialny
  Chór parafialny
 • Szmaragdowe Duszki
  Szmaragdowe Duszki
 • Bierzmowanie
  Bierzmowanie
 • Marsz dla Jezusa
  Marsz dla Jezusa

Komentarze minionych wydarzeń


 

Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2018 przeżywaliśmy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Po uroczystej Uroczysta Mszy Świętej w intencji Ojczyzny przeszliśmy w asyście orkiestry na Rondo Ułanów Podolskich w Zdrojach, gdzie wysłuchamy okolicznościowych przemówień i przedstawiciele organizacji złożą kwiaty przy obelisku.

 

 

.: Czytaj więcej


Pielgrzymka po Włoszech

W dniu 27.09.2018r o godz. 4:00 rozpoczęliśmy nasze pielgrzymowanie mszą świętą którą odprawił ksiądz proboszcz Piotr Kurzaj nasz duchowy opiekun. Po mszy św. wszyscy udaliśmy się do autokaru aby wspólnie przeżyć nasze pielgrzymowanie.

 

 

.: Czytaj więcej


Obchody Wszystkich Świętych na cmentarzu

Rok rocznie w pierwszych dniach listopada nawiedzamy cmentarze, aby zapalić znicze na grobach bliskich zmarłych oraz aby otoczyć modlitewna pamięcią ich dusze. 

1 listopada o godzinie 13.30 przy bramie naszego cmentarza w Zdrojach ks. Proboszcz Piotr Kurzaj rozpoczął modlitewną procesję. Tuż po niej rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Tomasz Porzycki wraz z ks. Proboszczem Piotrem Kurzajem. 

  

 .: Zobacz zdjęcia...


Nasi mali misjonarze na różańcu w sanktuarium NSPJ

20.10.2018 r. w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie odbyło się Spotkanie Misyjne Dzieci, na które pod opieką ks. Dominika oraz cioć Magdy i Kasi wybrali się nasi Mali Misjonarze.

 

 

.: Czytaj więcej


Pielgrzymka na Jasną Górę

W piątek 19.10 grupa naszych parafian oraz przyjaciele z innych parafii Szczecina udała się z pielgrzymką na coroczną Noc Czuwania w intencji Polonii przed cudownym obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. Organizatorami tego wydarzenia są dwa „polonijne” zgromadzenia zakonne, Chrystusowcy oraz siostry Misjonarki.

 

 

.: Czytaj więcej


Koronka na rondzie w Zdrojach

28 września nasza parafia wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast”.Przed godziną 15:00 zebraliśmy się na Rondzie Ułanów Podolskich, aby zgodnie z treścią objawień przekazanych św. Siostrze Faustynie wypraszać Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata. 

 

 

 .: Zobacz zdjęcia...


Festyn Św. Stanisława Kostki

W sobotę 22 września 2018 roku na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 65 w Zdrojach odbył się długo wyczekiwany Festyn sportowy Św. Stanisława Kostki, zorganizowany przez naszych Duszpasterzy i Brata Zakonnego z ks. Proboszczem na czele oraz cudowny Dream Team czyli Drużynę Marzeń.

 

 

.: Czytaj więcej


Rozpoczęcie nowego roku LSO

We środę 19 września br odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego rou duszpasterkiego we wspólnocie LSO. Początek stanowiła msza święta o godz. 18:00, w której uczestniczyli ministranci i lektorzy wraz ze swoimi rodzinami. 

 

 

 .: Zobacz zdjęcia...


Wakacyjny wyjazd Duszpasterstwa dzieci

W dniach 4 - 12 sierpnia został zorganizowany wyjazd dziecięcy z parafii pod wezwaniem Świętego Ducha w Szczecinie Zdrojach.

 

 

.: Czytaj więcej


Wyjazd LSO na turniej piłkarski w Manchester

Nietypowo zakończyli rok szkolny nasi ministranci i lektorzy. Zamiast pójść na Mszę świętą i apel z rozdaniem świadectw, to tego samego dnia już od 6 rano byli w drodze najpierw na lotnisko w Berlinie, a później samolotem do Manchesteru.

 

.: Czytaj więcej


Boże Ciało

W czwartek 31 maja obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.Tego dnia po uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12.00, wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej na ulice naszego osiedla.

 

 

 .: Zobacz zdjęcia...


Święto patronalne naszej parafii

Dzień Zesłania Ducha Świętego, jest wyjątkowy i ważny dla każdego wierzącego z osobna, również dla nas, jako wspólnoty parafialnej jest to szczególny czas. Tego dnia bowiem przeżywamy  w parafii święto patronalne, gdyż nikt inny jak sam Duch Święty patronuje naszej wspólnocie. W tym roku uroczystości te przypadły na niedzielę 20 maja 2018 roku.

 

.: Czytaj więcej


Bierzmowanie

W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego 19 maja 2018 r młodzież z naszej parafii przyjeła Sakrament Bierzmowania. Skramentu udzielił ksiąd biskub Henryk Wejman. W naszej galerii prezentujemy oszerną fotorelację z tej uroczystości (link poniżej).

 

 

 

.: Zobacz zdjęcia


Poświęcenie figury Matki Bożej

W niedzielę 13.05.2018 po Mszy Świętej o godz. 12:00 odbyło się poświęcenie nowej figurki Matki Bożej w kapliczce przed kościołem. Figurkę ufundowała Pani Lodzia za co jej serdecznie dziękujemy.

 

 

 

.: Zobacz zdjęcia


Nowi ministranci

Czas Paschalny to uprzywilejowany moment w Kościele, aby udzielać sakramentów oraz ustanawiać nowych posługujących dla wspólnoty. Dlatego i my ogromnie się cieszymy, że w niedzielę 6 maja b.r. grono naszej Służby Liturgicznej powiększyło się o trzech nowych ministrantów!

 

 

.: Czytaj więcej