• Nasza Świątynia
  Nasza Świątynia
 • Najświętszy Sakrament
  Najświętszy Sakrament
 • Msza Święta
  Msza Święta
 • Boże Ciało
  Boże Ciało
 • Święto Patronalne
  Święto Patronalne
 • Chór parafialny
  Chór parafialny
 • Szmaragdowe Duszki
  Szmaragdowe Duszki
 • Bierzmowanie
  Bierzmowanie
 • Marsz dla Jezusa
  Marsz dla Jezusa

Komentarze minionych wydarzeń


 

Wielkanocne ozdoby

Od trzech tygodni dzieci z Ogniska Misyjnego wraz z opiekunami i rodzicami przygotowują wielkanocne ozdoby na kiermasz misyjny, który odbędzie się w Wielką Sobotę. Już dziś zachęcamy wszystkich, aby wsparli to dzieło pomagając tym samym ubogim i głodującym dzieciom z krajów Trzeciego Świata.

 

.: Zobacz zdjęcia


Warsztaty dzieci

W sobotę 16 marca 2019 dzieci z ogniska misyjnego i śpiewające w Szmaragdowych Duszkach odwiedziły Warsztatownię, gdzie uczestniczyły w kreatywnych zajęciach  twórczych oraz bawiły się w pokojach zagadek. Najpierw z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy instruktażu pani Ani (prowadzącej warsztaty), a następnie z ogromnym skupieniem wykonaliśmy techniką mixmediową efektowne i kolorowe domki.

 

.: Zobacz zdjęcia


Wyjazd dzieci na zimowisko

W dniach 03.02 – 09.02 2019 r. dzieci z naszej parafii wyjechały wraz z ks. Dominikiem i opiekunami na kolejną zimową przygodę do Zwardonia.

 

 

 

.: Czytaj więcej


Bal karnawałowy

W sobotę 23 lutego w sali domu parafialnego odbył się bal karnawałowy dla dzieci należących do grup działających w naszej parafii. Zabawę poprowadził Dj Zibi, który zagrał dla każdego coś dobrego. Dzieci mogły też spróbować swoich sił przy konsoli. Było bardzo głośno, radośnie, ciekawie, szalenie i kolorowo! Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

 

.: Zobacz zdjęcia


Kolędnicy misyjni

05.01.2019r. nasi mali kolędnicy Misyjni wyruszyli z rana do naszych parafian z misyjną kolędą. Dzielili się z wszystkimi radością Bożego Narodzenia i zarazem pomagali swoim rówieśnikom w Rwandzie i Burundii zbierając dla nich datki. Dziękujemy bardzo wszystkim tym, którzy otworzyli dla nas nie tylko domy, ale i serca.

 

.: Zobacz zdjęcia


Parafialny koncert kolęd

Klimat świąt Bożego Narodzenia powoli zanika. W polskiej tradycji zaś, śmiało możemy śpiewać kolędy aż do 2 lutego. Chcąc jeszcze zachować w pamięci niepowtarzalny urok świąt zapraszamy w niedzielę 13 stycznia, po Mszy świętej wieczornej, do naszej świątyni na coroczny koncert kolęd i pastorałek. Utwory zostaną wykonane przez grupy parafialne na co dzień dbające o muzyczna oprawę nabożeństw.

 

.: Zobacz zdjęcia


Wydarzenia 2018 roku


Żywa Szopka w Żydowcach

Szmaragdowe Duszki już od rana 25 grudnia świętowały urodziny Pana Jezusa :). Rozpoczęliśmy od wspaniałej uczty czyli Mszy Świętej. Godzinkę później byliśmy już w Żydowcach przy szopce. Ks. Jarosław - Proboszcz Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP rozpoczął kolędowanie pięknymi życzeniami a zaraz po nich Szmaragdowe Duszki zabrały wszystkich parafian i gości w kolędową wspólną podróż do Betlejem. To było już szóste kolędowanie Duszków przy tej Żywej Szopce. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

 

.: Zobacz zdjęcia


Jasełka

W ostatnia niedzielę adwentu oraz w przededniu nocy Bożego Narodzenia tj. 23.12. aktorzy naszego parafialnego Teatrzyku "Bez Komentarza" wystawili kolejną swoją sztukę. Tym razem była to uwspółcześniona "Opowieść wigilijna" Ch. Dickensa. Pomysł i idea przedstawienia to praca wszystkich członków Teatrzyku a twórcą scenariusza jest Ania K. Tą opowieść z pięknym morałem, w wykonaniu młodych aktorów było można obejrzeć podczas Mszy Świętej (w ramach kazania) o godzinie 10:30 oraz 18:00.

 

.: Zobacz zdjęcia


Cecyliada

W niedzielę 25 listopada po Mszy świętej wieczornej, miała miejsce parafialna Cecyliada, która wiąże się ze wspomnieniem św Cecylii patronki Muzyki kościelnej, oraz wszystkich zajmujących się tą właśnie muzyka, przypadającym na 22 listopada. Wieczór poprowadziła Kasia Kostyk , która rozpoczeła wieczór grą na organach. Obok niej, zaprezentowały się parafialne grupy muzyczne, na co dzień dbające o oprawę muzyczną niedzielnych liturgii tj: Chór Cantare Deo, Szmaragdowe Duszk, był także występ naszych duszpasterzy. Na zakończenie wieczory ks. Piotr udzielił wszystkim Błogosławieństwa.

 

.: Zobacz zdjęcia


Warsztaty muzyczne w Poznaniu „Barwy Niepodległej”

Po raz drugi dziecięce zespoły z kilku parafii prowadzonych przez chrystusowców spotkały się na warsztatach muzycznych. W tym roku odbyły się one w parafii pw. św. Królowej Jadwigi w Poznaniu.

 

 

.: Czytaj więcej


Spektakl pt. "Ku wolności" OREW Ostromice

W niedzielę 11.11.2018 r. podczas wieczornej Mszy Świętej, dzięki uprzejmości księdza Proboszcza Piotra Kurzaja oraz organizatorom: ks Dominika, Kasi Dudy i Kasi Juszczak, grupa teatralna "Niepoprawni Artyści" z Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego z Ostromic zaprezentowała swoje umiejętności artystyczne w spektaklu pt. "Ku wolności".

 

 

.: Czytaj więcej


Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2018 przeżywaliśmy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Po uroczystej Uroczysta Mszy Świętej w intencji Ojczyzny przeszliśmy w asyście orkiestry na Rondo Ułanów Podolskich w Zdrojach, gdzie wysłuchamy okolicznościowych przemówień i przedstawiciele organizacji złożą kwiaty przy obelisku.

 

 

.: Czytaj więcej


Pielgrzymka po Włoszech

W dniu 27.09.2018r o godz. 4:00 rozpoczęliśmy nasze pielgrzymowanie mszą świętą którą odprawił ksiądz proboszcz Piotr Kurzaj nasz duchowy opiekun. Po mszy św. wszyscy udaliśmy się do autokaru aby wspólnie przeżyć nasze pielgrzymowanie.

 

 

.: Czytaj więcej


Obchody Wszystkich Świętych na cmentarzu

Rok rocznie w pierwszych dniach listopada nawiedzamy cmentarze, aby zapalić znicze na grobach bliskich zmarłych oraz aby otoczyć modlitewna pamięcią ich dusze. 

1 listopada o godzinie 13.30 przy bramie naszego cmentarza w Zdrojach ks. Proboszcz Piotr Kurzaj rozpoczął modlitewną procesję. Tuż po niej rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Tomasz Porzycki wraz z ks. Proboszczem Piotrem Kurzajem. 

  

 .: Zobacz zdjęcia...