Droga Krzyżowa ulicami osiedla

Jak co roku już, w Wielką Środę wyruszyliśmy w Drogę Krzyżową ulicami naszego osiedla, rozważając w jej stacjach odkupienie człowieka przez dobrowolną Mękę Chrystusa. Nabożeństwo to stanowi wspomnienie wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, które mimo upływu czasu mają swoją kontynuację w duchowych doświadczeniach każdego z nas i zastosowanie w naszym życiu codziennym. Nie powinno być wyłącznie opłakiwaniem Jezusa i wzruszeniem nad ogromem Jego cierpień, powinniśmy w czasie tego nabożeństwa spojrzeć na swoją codzienność, zastanowić się nad osobistym podejściem do cierpienia oraz krzyża. Kolejne stacje ukazują uniżenia, jakie Chrystus gotów był ponieść, wyzbywając się boskich przywilejów, po to aby utorować nam drogę zbawienia poprzez własną ofiarę. Dziś krzyż spostrzegamy często jako zgorszenie, porażkę, słabość dlatego warto odpowiedzieć sobie na Chrystusowe pytanie skierowane do Judasza „Przyjacielu, po coś przyszedł?..."

.: Zobacz zdjęcia...