Schola młodzieżowa - Nihil NoviDSPrz

Nihil Novi to zespół powstały ze scholi parafialnej.. Nie jesteśmy w stanie wymyślić nic na tyle sensownego żeby wyrazić tym doskonałość Boga, więc robimy nihil novi..

Poprzez muzykę chwalimy Wszechmogącego, tak jak potrafimy najlepiej- na tym się skupiamy a nasza praca jest bardzo ciężka. Zespół jest jak jeden organizm. Każdy z nas ma inną funkcję. Żeby całość działała bez zarzutu, ciągle trzeba być w pełni zaangażowanym oraz zdyscyplinowanym bo inaczej nie widać pozytywnych skutków pracy pojedyńczych osób ani całego zespołu.

W piątki od godziny 18 pracujemy nad emisją głosów. Po 19 zaczynamy właściwą próbę, na której wybieramy pieśni do niedzielnej liturgii na 18 oraz ćwiczymy je. Nierzadko uczymy się nowych kawałków z podziałem na głosy, instrumenty.. Bierzemy czynny udział w parafialnych koncertach, festynach i innych imprezach. Jesteśmy zespołem otwartym na współpracę z innymi parafialnymi grupami. Od niedawna pojawił się pomysł brania udziału w różnych konkursach i festiwalach, zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich.

Spotykamy się bo lubimy i chcemy wspólnie wielbić Boga, jednak nie zawsze możemy być w komplecie bo każdy z nas ma swoje obowiązki. W myśl zasady "Im nas więcej tym weselej" jesteśmy otwarci na osoby podzielające nasze poglądy i pasję- wokalistów i instrumentalistów chcących do nas dołączyć.

Zuza

Opiekun duszpasterski: