Intencje mszalne na XIX Niedzielę zwykłą (13.08.2023)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO
ROK A  13.08.2023

  1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 12.00 chcemy podziękować księdzu Franciszkowi za jego ofiarną posługę przez półtora roku w naszej parafii. Decyzją naszych przełożonych ksiądz Franciszek powraca jako spowiednik do naszego nowicjatu.  Choć dziś dziękujemy, to jednak nie oznacza, że jutro ksiądz Franciszek nas opuszcza. Jeszcze kilka dni  pozostaje z nami.
  2. Dziś II niedziela miesiąca. Po Mszach Świętych zbierana jest ofiara i sprzedawane są cegiełki na fundusz remontowo budowlany. Za składane ofiary serdecznie dziękujemy. W ubiegłym miesiącu zebrano na ten cel 2093 PLN.
  3. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 13 i 14. Za tych zmarłych o 18.00 odprawiona będzie Msza św. 
  4. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte według porządku niedzielnego. Będzie także Msza o godz. 20.00. Na wszystkich Mszach poświęcenie kwiatów i ziół. Również we wtorek decyzją Konferencji Episkopatu Polski przeprowadzona będzie przez Caritas we wszystkich kościołach w Polsce  zbiórka, w ramach pomocy dla Słowenii dotkniętej powodziami.
  5. Zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszym kościele od poniedziałku do czwartku od 17.00 do 18.00, a w piątek od 07.30 do 18.00.
  6. W minionym tygodniu do wieczności odszedł Janusz Puszka. Wszystkim których ta śmierć dotknęła składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecajmy w modlitwie.

 

Na ten nadchodzący tydzień wszystkim życzymy wielu Bożych Łask.

Jerzy Senderek TChr
proboszcz