Życzenia Wielkanocne

    Wszystkim pragnę życzyć w imieniu własnym i całej naszej wspólnoty Chrystusowców posługującej w tej parafii, obfitości Bożych Łask. Niech fakt pustego grobu będzie dla nas źródłem nadziei w trudach…

Czytaj dalej Życzenia Wielkanocne

KILKA SŁÓW O REKOLEKCJACH

      W  dzisiejszych czasach wielu ludziom i to niestety katolikom, coraz częściej brakuje wewnętrznej motywacji i chęci do spotkania się z Bogiem na modlitwie osobistej, we wspólnocie kościoła na Eucharystii.…

Czytaj dalej KILKA SŁÓW O REKOLEKCJACH

Słów kilka o Szkaplerzu

          Szkaplerz karmelitański NMP z Góry Karmel jest ściśle związany z historią i duchowością Zakonu Karmelitańskiego. Według tradycji Matka Boża objawiła się św. Szymonowi Stock, Generałowi Zakonu Karmelitańskiego w nocy…

Czytaj dalej Słów kilka o Szkaplerzu

SŁÓW KILKA O PIŚMIE ŚWIĘTYM

       W dzisiejszych czasach bardzo rzadko piszemy listy i równie rzadko je otrzymujemy. Kiedy jednak zdecydujemy się napisać to z pewnością chcemy by dotarł on do adresata, by adresat go…

Czytaj dalej SŁÓW KILKA O PIŚMIE ŚWIĘTYM

KILKA SŁÓW O POSTANOWIENIACH WIELKOPOSTNYCH

         W środę rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Często w tym okresie chcemy podjąć konkretne  postanowienia. Chodzi właśnie o te konkrety. Co wybrać by się nie rozdrobnić, nie pogubić i po…

Czytaj dalej KILKA SŁÓW O POSTANOWIENIACH WIELKOPOSTNYCH

PASTERSKIE SŁOWO NA WIELKI POST

Drodzy Parafianie            Na naszej drodze wiary, Kościół stawia przed nami bardzo ważny okres liturgiczny. W najbliższą środę rozpoczniemy  Wielki Post. To czas kiedy powinniśmy  zatrzymać się przy Chrystusie cierpiącym. Pochylmy…

Czytaj dalej PASTERSKIE SŁOWO NA WIELKI POST

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

   BOŻE NARODZENIE 2020ŻYCZENIA              ,,Bóg wyszedł nam naprzeciw i ukazał nam swoje oblicze bogate w łaskę i miłosierdzie! Niech Jego przyjście nie będzie daremne. Szukajmy Jezusa, pozwólmy się…

Czytaj dalej ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

REFLEKSJE PROBOSZCZA NA TRUDNY CZAS – 20.12.2020

Szczęść  Boże            Pragnę dziś przywołać jedno szczególne miejsce, które zawsze odwiedzam ilekroć wędruję po rodzinnych ziemi  moich rodziców. Na pięknej, choć w różnych okresach swej historii, bardzo doświadczanej ziemi zamojskiej,…

Czytaj dalej REFLEKSJE PROBOSZCZA NA TRUDNY CZAS – 20.12.2020

Relacja ze spotkania w ramach koncertu Grünebergowskiego „Bohaterom Grudnia ’70” w Szczecinie-Zdrojach

Ksiądz Jerzy Senderek – proboszcz parafii pw. św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach otwiera uroczysty koncert Grünebergowski dedykowany Bohaterom Grudnia 1970.   Wspomnienia i refleksie Stanisława Wądołowskiego - działacz opozycji antykomunistycznej.  

Czytaj dalej Relacja ze spotkania w ramach koncertu Grünebergowskiego „Bohaterom Grudnia ’70” w Szczecinie-Zdrojach