Schola młodzieżowa -Novus Via

SCHOLA MŁODZIEŻOWA, to grupa ludzi, których łączy zamiłowanie do muzyki. Ludzi, którzy swoim śpiewem i gra na instrumentach, chcą uwielbić Pana Boga.

Nasza schola jest zatem grupa wokalno-instrumentalną, w której skład wchodzą uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych, a także szkół średnich, studenci i dorośli. Jesteśmy młodzieżą ponieważ bez względu na wiek, wszyscy czujemy się młodzi duchem!

W naszym zespole odkrywamy i rozwijamy swoje talenty muzyczne, którymi dzielimy się z innymi. Śpiew i gra na instrumentach to nasza modlitwa, nasze uwielbienie i adorowanie Boga.

Śpiewamy głównie na niedzielnej Mszy Św. o godz. 18.00. ubogacając liturgię ale i pomagając wiernym w modlitwie. Wiele radości sprawia nam włączanie się osób zgromadzonych na Mszy Św. w śpiew, bo wtedy wszyscy jesteśmy scholą!

Na próbach spotykamy się w czwartki o godz. 18.00 w salce przy biurze parafialnym oraz w niedziele o 17.00 przed mszą wieczorną.