Ogłoszenia Duszpasterskie na VI Niedzielę zwykłą (11.02.2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO ROK A
11.02.2024 r

  1. Dziś II niedziela miesiąca, zgodnie z zapowiedzią, po trzech miesiącach przerwy powracamy do zbiórki na fundusz remontowo – inwestycyjny. Po Mszach św. zbierana będzie ofiara i sprzedawane będą cegiełki na ten cel.
  2. Dziś Światowy Dzień Chorych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach chorych. Na Mszy o godz. 12.00 będziemy się modlić za chorych i udzielimy sakramentu chorych. Jeśli ktoś nie może być na tej Mszy to zapraszam jutro na Msze o godz. 07.00 lub 18.00 na tych Mszach także udzielimy sakramentu chorych.
  3. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 9 i 10.
  4. Od środy rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy. Msze święte w tym dniu i obrzęd posypania popiołem o godz. 07.00; 09.00; 12.00;16.00; 18.00.
  5. W środę biuro parafialne będzie nieczynne.
  6. W tym tygodniu są wolne intencje we wtorek i czwartek o godz. 07.00, w środę o godz. 09.00 i 12.00, oraz w piątek o godz. 12.00.
  7. Droga krzyżowa w wielkim poście w piątki: godz. 11.30 a po niej Msza; 16.30 dla dzieci, 17.30; 19.00 dla młodzieży. W związku z drogą krzyżową w wielkim poście w piątki całodzienna adoracja będzie do godz. 16.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w wielkim poście w niedziele o 17.15.
  8. Już dziś informuję, że od III Niedzieli Wielkiego Postu (od 03.03 do 06.03) rozpoczniemy parafialne rekolekcje. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach, a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 07.00; 12.00 i 18.00. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Tomasz Podlewski – diecezjalny duszpasterz akademicki z Częstochowy, autor bardzo ciekawej książki ,,Jezusowa Kardiologia”. W tych samych dniach będą także rekolekcje szkolne. Dyrekcje szkół znają już plan godzinowy, a ja w odpowiednim czasie podam ten plan do wiadomości.
  9. Centrum Edukacji Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej zaprasza dzieci i młodzież do prowadzonych przez siebie placówek oświatowych: przedszkole, szkoły podstawowe i liceum ogólnokształcące. Szczegółowe informacje w gablocie na zewnątrz.
  10. W minionym tygodniu do wieczności odeszły: Grażyna Szmytkowska i Janina Barbara Pietralczyk – Matlak. Składając bliskim wyrazy współczucia powstańmy i módlmy się za zmarłych: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego.

Jerzy Senderek TCh
proboszcz