Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu (25.02.2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK B
25.02.2024 r

  1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. dr Marka Grygla – ekonoma generalnego Towarzystwa Chrystusowego. Ksiądz ekonom głosi dziś na wszystkich Mszach św. kazania, oraz kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach  o godzinie 17.15, na które serdecznie zapraszam.
  2. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 13 i 14.
  3. W czwartek o godz. 17.00 godzina święta. W piątek Msza św. wynagradzająca NSPJ będzie o godzinie 12.00. Przypominam że w okresi Wielkiego Postu, z racji popołudniowych nabożeństw Drogi Krzyżowej,  całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu jest do godziny 16.00. W sobotę o godz. 11.00 nabożeństwo fatimskie, o 11.30 katecheza i zmiana tajemnic różańcowych i o 12.00 Msza św.
  4. Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 11.30 i po niej o godz.12.00 Msza św, 16.30 dla dzieci, 17.30; 19.00 dla młodzieży.
  5. Za tydzień rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach, a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 07.00; 12.00 i 18.00. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Tomasz Podlewski – diecezjalny duszpasterz  akademicki z Częstochowy, autor wielu publikacji, między innymi bardzo ciekawej książki ,, Jezusowa Kardiologia” , którą w czasie rekolekcji  będzie można zakupić. Podczas rekolekcji w poniedziałek, wtorek i środę będzie zbierana na Mszach św. taca. Młodzież szkół średnich informuję, że nie będzie osobnych rekolekcji. Dlatego proszę o włączenie się w te właśnie rekolekcje. Rekolekcje dla szkół podstawowych będą w tym samym tygodniu od poniedziałku do środy ( od 04.03 do 06,03) oczywiście w innych godzinach. Dyrekcje szkół mają program więc uczniowie będą poinformowani.
  6. W minionym tygodniu do wieczności odeszli Janusz Łuszczewski i Krystyna Stachal: . Składając bliskim wyrazy współczucia powstańmy i módlmy się za zmarłą:  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego.

  Jerzy Senderek TChr
proboszcz