Niedziela Palmowa

Niedziela Męki Pańskiej – 14.04.2019 r.

1.        Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej. W tym wyjątkowym dniu stajemy z palmami w rękach, by oddać cześć Jezusowi wjeżdżającemu do Jerozolimy. Prośmy naszego Zbawiciela o łaskę przemiany i nawrócenia.

2.        W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 5.005 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

3.        Dzisiaj o godz. 10.30 rozpoczniemy Marsz dla Jezusa. Zapraszamy do przyniesienia transparentów i flag wychwalających Pana Jezusa.  Konkurs na najpiękniejszą palmę będzie rozstrzygnięty podczas Mszy Świętej o godz. 10.30.

4.        Nabożeństwo Gorzkich Żali  o godz. 17.00. Do modlitwy  zapraszamy. 

5.        W dzisiejszą Niedzielę  zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

6.        W dzisiejszą niedzielę Duszpasterstwo Dzieci i ich Rodzice sprzedają palmy. Dochód przeznaczymy na potrzeby duszpasterstwa. Bóg zapłać za ofiary.

7.        Biuro Parafialne czynne w Wielki Poniedziałek i w Wielki Wtorek od godz. 16.00-17.30.

8.        Dzisiaj – po każdej Mszy Świętej – do godz. 14.00 w Biurze Parafialnym pomagamy rozliczać PIT, by 1% przeznaczyć na Nasze zabytkowe organy. Pomoc świadczymy także w środy w godz. 12.00-14.00. Bóg zapłać za Wasze zrozumienie i pomoc.

9.        Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas sprzedają chlebki do koszyczka Wielkanocnego. Prosimy o przekazywanie skarbonek i w Wielką Sobotę prosimy o przynoszenie żywności dla osób najbardziej potrzebujących.

10.    W Wielką Sobotę zapraszamy na Wielkanocny kiermasz misyjny z którego dochód będzie przeznaczony dla dzieci z Krajów Trzeciego Świata.

11.    Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie miało miejsce w niedziele 28.04 po Mszy św. o godz. 10.30 w salce parafialnej.  

12.    Plan spowiedzi w Wielkim Tygodniu znaleźć możemy w Biuletynie, w gablocie przed kościołem, na drzwiach wychodząc z Kościoła oraz na stronie internetowej Naszej Parafii.

13.    W Wielką Środę po Mszy Świętej wieczornej będzie miała miejsce Droga Krzyżowa ulicami Naszego osiedla. Będzie to wyjątkowa okazja, by dać świadectwo Naszej wiary. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

14.    Wielki Czwartek – to dzień ustanowienia Eucharystii oraz Sakramentu Kapłaństwa. Jutrznia o godz. 7.00. Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej odprawimy o godz. 18.00. Po Liturgii przeniesiemy Najświętszy sakrament do ołtarza adoracji. Adoracja potrwa do godz. 22.00.

15.    Wielki Piątek – to dzień szczególnego wyciszenia, umartwienia, modlitwy i postu. Przeżywamy w tym dniu pamiątkę śmierci Pana Jezusa. Wszystkich dorosłych obowiązuje post ścisły. Jutrznia o godz. 7.00. Droga Krzyżowa o godz. 12.00 ( po niej Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia ) i o godz. 17.30. Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz. 18.00. Po Liturgii adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00. O godz. 21.00 zaśpiewamy 3 części Gorzkich Żali. Program adoracji znajduje się w Biuletynie, w gablocie przed kościołem, na drzwiach wyjściowych z kościoła i na stronie internetowej.

16.    W Wielką Sobotę o godz. 7.00 Jutrznia. Poświęcenie pokarmów w Naszym Kościele co pół godziny od 9.00–15.00. Zwyczajem poprzednich lat będziemy zbierali ofiary na trwające inwestycje w Naszej Parafii.

17.    Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia o godz. 19.45. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Proszę przynieść świece !!!!

18.    W poranek Wielkanocny prywatna adoracja przy Grobie Pana Jezusa od godz. 5.00. O godz. 6.00 rozpoczniemy Procesję Rezurekcyjną i odprawimy Uroczystą Mszę Świętą. Prosimy o przygotowanie chorągwi i feretronów na procesję. Pozostałe Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 14.00, 16.00 i o godz. 18.00.  Nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45.

19.     Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, jubileusze życzę Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności. 

20.    W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Władysławę Piekarczyk i śp. Ewę Dopierałę-Tyburską. Módlmy się za zmarłe parafianki: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

                                                                       Ks. Piotr Kurzaj TChr.

 

                                                                                                                                                       proboszcz