IV Niedziela Wielkanocna

 

IV Niedziela Wielkanocna – 12.05.2019 r.

 

1.       Przeżywamy Maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Śpiew Litanii do Najświętszej Maryi Panny codziennie o godz. 17.45. Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Dzieci swoje Nabożeństwa Majowe będą miały we wtorki i w piątki o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.       Próba dzieci przed Uroczystością I Komunii Świętej we czwartek o 16.30 i o godz. 19.00. We czwartek nie będzie wystawiania Najświętszego Sakramentu. 

3.       W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 4.343 zł.  Bóg zapłać za Wasze ofiary.

4.       Prasę katolicką możemy odebrać w zakrystii.

5.       Jutro nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych a wypominek rocznych. W Sanktuarium na Osiedlu Słonecznym Uroczysta Msza Święta rozpocznie się o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja Fatimska.

6.       Biuro parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku od 16.00-17.30.

7.       Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które podczas tego nabożeństwa przedstawimy Bożej Matce. Podczas Mszy Świętej będziemy się modlili za Matki Różańcowe z Róży Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy Świętej zapraszamy na Agapę do Domu Parafialnego.  

8.       W dzisiejszą niedzielę gościmy kleryka z Naszego Seminarium w Poznaniu. Podczas każdej Mszy Świętej Nasz Gość daje świadectwo o swoim powołaniu a po Mszy Świętej zbiera z Bratem Jarosławem ofiary na funkcjonowanie Seminarium. Za Wasze ofiary Serdecznie Dziękuję.

9.       1 czerwca przypada kolejne Ogólnopolskie Czuwanie Młodzieży – Lednica 2000. Chętnych na wyjazd, na lednickie pola prosimy o kontakt z księdzem Przemysławem.

10.   W dniu 15 czerwca organizujemy wyjazd dzieci na Górę Tabor Junior do Brojc koło Gryfic. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Dominikiem.

11.   W niedzielę 9 czerwca będziemy przeżywali w Naszej Parafii Uroczystość Odpustową. Uroczysta Suma zostanie odprawiona o godz. 12.00. Po Mszy Świętej rozpoczniemy Festyn Parafialny. Prosimy o przynoszenie fantów na loterię do zakrystii, Biura Parafialnego lub na Plebanię. Bóg zapłać za pomoc i ofiarność. 

12.   Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i inne uroczystości życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczęty dniem dzisiejszym tydzień.

13.   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Grażynę Chojnacką i śp. Dorotę Osiecką. Módlmy się za zmarłe Parafianki: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

 

                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                             Ks. Piotr Kurzaj TChr.

 

                                                                                                                 proboszcz