Ogłoszenia Duszpasterskie na VI niedzielę Wielkanocną

VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019 r.

 

1.       W piątek zakończymy Maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Śpiew Litanii do Najświętszej Maryi Panny codziennie o godz. 17.45. Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.       Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 i o godz. 12.00 w Naszej Parafii będzie miała miejsce Uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci I komunijne będą się spotykały w Białym Tygodniu na Mszy Świętej o godz. 16.30.

3.       W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii Świętej. Uroczysta Msza Święta rocznicowa zostanie odprawiona o godz. 10.30. W piątek o godz. 17.00 spowiedź dla dzieci przed rocznicą. Po Mszy Świętej wieczornej próba przed uroczystością.

4.       Prasę katolicką możemy odebrać w zakrystii.

5.       Jutro nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych a wypominek rocznych.

6.       Biuro parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku od 16.00-17.30.

7.       Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które podczas tego nabożeństwa przedstawimy Bożej Matce.

8.       W najbliższą sobotę Czuwanie Fatimskie o godz. 11.00 zakończone Mszą Świętą o godz. 12.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

9.       Najbliższa niedziela to kolejne Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy Świętej będziemy zbierali ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Msza Święta w intencji Członków Żywego Różańca o godz. 16.00. Po Mszy Świętej konferencja i zmiana tajemnic różańcowych.

10.   W niedzielę 2 czerwca będzie miał miejsce kolejny Koncert Grunebergowski. Początek koncertu o godz. 19.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania koncertu

11.   W dniu 15 czerwca organizujemy wyjazd dzieci na Górę Tabor Junior do Brojc koło Gryfic. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Dominikiem.

12.   W niedzielę 9 czerwca będziemy przeżywali w Naszej Parafii Uroczystość Odpustową. Uroczysta Suma zostanie odprawiona o godz. 12.00. Po Mszy Świętej rozpoczniemy Festyn Parafialny. Prosimy o przynoszenie fantów na loterię do zakrystii, Biura Parafialnego lub na Plebanię. Rodziny i Osoby muzykalne, które pragną wystąpić podczas Festynu proszone są o zapisywanie się w zakrystii. Bóg zapłać za pomoc i ofiarność.

13.   Decyzją Przełożonych Naszego Zgromadzenia Nasza Parafię opuszcza ks. Matei Catargiu TChr. Od 9 czerwca będzie posługiwał w Parafii p.w. Chrystusa Króla w Stargardzie. Wdzięczność za posługę wśród nas okażemy  ks. Mateiowi w najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 16.00.

14.   Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i inne uroczystości życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczęty dniem dzisiejszym tydzień. W naszych modlitwach pamiętajmy o dzieciach, które dzisiaj przyj-mą ( ęły ) po raz pierwszy do swoich serc Pana Jezusa.

15.   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Adama Hankiewicz. Módlmy  się za zmarłego Parafianina: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…      

 

                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                             Ks. Piotr Kurzaj TChr.

 

                                                                                                                                      proboszcz