XII Niedziela w ciągu roku, 23.06.2019

 1. Przeżywamy Czerwiec – miesiąc poświęcony Jezusowemu Sercu. Codziennie wystawienie  Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Śpiew Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała ( do czwartku włącznie ) po Mszy Świętej wieczornej po Litanii procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Naszego Kościoła.   
 2. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim, dzięki którym Uroczystość ta miała tak przepiękną oprawę.
 3. W okresie wakacyjnym nie będzie drukowany Biuletyn Parafialny.
 4. Jutro o godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe. Msza Święta za zmarłych z wypominek rocznych będzie odprawiona o godz. 7.00.
 5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o wypisywanie intencji, które przedstawimy Matce Bożej podczas tego nabożeństwa. W środę podczas Mszy Świętej będziemy się modlili w intencji członków Róży Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy Świętej agapa w Domu Parafialnym. Członków Żywego Różańca serdecznie zapraszamy.
 6. Decyzją Przełożonych Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej ks. Przemysław Marek TChr. zostaje przeniesiony z dniem 26 sierpnia do Parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Poznaniu. Wdzięczność ks. Przemkowi za 2 letnią posługę wśród Nas okażemy dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-17.30. Intencje mszalne możemy zamawiać także w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
 8. Prasa katolicka jest do odbioru w zakrystii.
 9. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas po każdej Mszy Świętej zbierają ofiary do puszek na wakacje dla dzieci z ubogich rodzin. Bóg zapłać za waszą ofiarność.
 10. Na przełomie września i października wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Są jeszcze dwa wolne miejsca. Chętni proszeni są o kontakt z ks. Proboszczem.
 11. Parafianom i wszystkim obecnym na niedzielnej Mszy Świętej Gościom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia. W naszych modlitwach prośmy o bezpieczne wakacje i urlopy dla wypoczywających.
 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Jana Krajnik. Módlmy się za zmarłego parafianina; wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ….

                                                                                                                                                                                                                                                ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                                                                                                                                                                            proboszcz