Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu 01.12.2019

I Niedziela Adwentu – 01.12.2019 r.

1.       Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe, które mają Nam pomóc wejść w klimat tego wyjątkowego czasu, by przygotować Nasze Serca na religijne przeżywanie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Naszym ćwiczeniom duchowym przewodniczy ks. Zdzisław Płuska SCJ – Dyrektor Misji Księży Sercanów. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Od poniedziałku do środy podczas Mszy Świętej o godz. 6.30 i 18.00 będziemy zbierali ofiary na potrzeby Rekolekcjonisty. Roraty codziennie o godz. 6.30. Śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczynamy o godz. 6.10. Młodzież zapraszamy na roraty w piątek o godz. 6.30 po roratach śniadanko. Dzieci swoje Msze Święte roratnie będą miały w piątki o godz. 16.30.

2.       Na ławkach wyłożyliśmy koperty do których można złożyć ofiarę na ogrzewanie kościoła. W ubiegłym roku na ten cel wydaliśmy14.783zł.  Za ofiary na ten cel składane serdecznie dziękuję. 

3.       W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 16.00 będziemy się modlili w intencji Członków Żywego Różańca a po Mszy konferencja i zmiana tajemnic.

4.       Serdeczne Bóg zapłać za ofiary dzisiaj złożone na tacę inwestycyjną. Zebrane środki przeznaczymy na malowanie Naszego Kościoła.   

5.       Dzisiaj 1 grudnia o godz. 19.00 rozpocznie się ostatni w tym roku Koncert Grunebergowski. Serdecznie zapraszam do wysłuchania koncertu. Wstęp wolny. 

6.       Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają świece na stół wigilijny, kartki świąteczne oraz zbierają ofiary do puszek na potrzeby Caritas. Na ocznym ołtarzu znajdują się serduszka, na których wypisani są potencjalni ofiarodawcy. Prosimy o zabranie serduszek i zrobienie paczki świątecznej. Prasę katolicką możemy odebrać w zakrystii.  

7.       Dziękuję za przygotowanie, prowadzenie, występ i udział w Cecyliadzie. Na Seminarium w Poznaniu zebraliśmy 1.075zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

8.       Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w roznoszenie opłatków. Dziękuję także za Wasze ofiary przy tej okazji składane. Zgodnie z zapowiedzią zostaną one przeznaczone na Malowanie Naszego Kościoła. Poświęcone opłatki można nabyć dzisiaj i w następne niedziele Adwentu w kruchcie kościoła. W dni powszednie opłatek można nabyć w zakrystii, na plebanii i w Biurze Parafialnym.

9.       Jutro o godz. 17.30 nabożeństwo Wypominkowe. O godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych z Wypominek Rocznych.

10.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Nabożeństwo Godziny Świętej w czwartek o godz. 17.00. W piątek czuwanie modlitewne od godz. 21.00 zakończone Mszą Świętą. W tym dniu księża będą odwiedzali chorych. W sobotę Czuwanie Fatimskie od godz. 11.00 zakończone Mszą Świętą.

11.   W sobotę 7 grudnia będzie miał miejsce w Naszej Parafii Adwentowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła Rejonu Szczecin Bukowe-Zdroje.

12.   W najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 będzie miało miejsce poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Po Mszy Św. spotkanie dla Rodziców.

13.   W najbliższą niedzielę przypada Niedziela pomocy Kościołowi na Wschodzie. W Naszej Parafii 15 grudnia będziemy gościli ks. Wowę Maruszewskiego TChr. – wikariusza w Mińsku na Białorusi. Po każdej Mszy Świętej będzie zbierał ofiary na budowę kościoła w Jego Parafii.  

14.   Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, jubileusze i inne uroczystości rodzinne składamy serdeczne życzenia. Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej  i wszelkiej pomyślności.  

15.   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Agnieszkę Polewską i śp. Ryszarda Graboś, śp. Zbigniewa Andrzejewskiego i śp. Marcina Stępnia. Módlmy się za zmarłych Parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

 

                                                                                                       

                                                                                                                  Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                                            proboszcz