Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

II Niedziela Adwentu – 08.12.2019 r.

1.       Przeżywamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty codziennie o godz. 6.30. Śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczynamy o godz. 6.10. Młodzież zapraszamy na roraty w piątek o godz. 6.30 po roratach śniadanko. Dzieci swoje Msze Święte roratnie będą miały w piątki o godz. 16.30.

2.       Na półce z tyłu kościoła znajdują się koperty do których można złożyć ofiarę na ogrzewanie kościoła. W ubiegłym roku na ten cel wydaliśmy14.783zł.  Za ofiary na ten cel składane serdeczne Bóg zapłać. 

3.       W minioną niedziele na tacę inwestycyjną zebraliśmy 5.007zł. Zebrane środki przeznaczymy na malowanie Naszego Kościoła.    

4.       Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają świece na stół wigilijny, kartki świąteczne oraz zbierają ofiary do puszek na potrzeby Caritas. Na ocznym ołtarzu znajdują się serduszka, na których wypisani są potencjalni ofiarodawcy. Prosimy o zabranie serduszek i zrobienie paczki świątecznej.

5.       Prasę katolicką możemy odebrać w zakrystii.  Jest do nabycia nowy numer Miłujcie się.

6.       Poświęcone opłatki można nabyć dzisiaj i w następne niedziele Adwentu w kruchcie kościoła. W dni powszednie opłatek można nabyć w zakrystii, na plebanii i w Biurze Parafialnym. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczymy na malowanie kościoła.

7.       Jutro o godz. 17.30 nabożeństwo Wypominkowe. O godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych z Wypominek Rocznych.

8.       W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które przedstawimy Bożej Matce podczas tego nabożeństwa.

9.       Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 będzie miało miejsce poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Po Mszy Św. spotkanie dla Rodziców.

10.   W najbliższą niedzielę będziemy gościli ks. Wowę Maruszewskiego TChr. – wikariusza w Mińsku na Białorusi. Po każdej Mszy Świętej będzie zbierał ofiary na budowę kościoła w Jego Parafii.  

11.   W piątek 20 grudnia o godz. 18.45 zapraszamy na wieczór uwielbienia z namaszczeniem olejami świętego Charbela. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania i jej Rodziców.

12.   Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, jubileusze i inne uroczystości rodzinne składamy serdeczne życzenia. Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej  i wszelkiej pomyślności. 

13.   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Agnieszkę Polewską i śp. Ryszarda Graboś, śp. Zbigniewa Andrzejewskiego i śp. Marcina Stępnia. Módlmy się za zmarłych Parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

 

                                                                                                       

                                                                                                        Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                                 proboszcz