Ołgoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

I Niedziela Wielkiego Postu  – 01.03.2020 r.

 

1.       Dzisiaj rozpoczęliśmy w Naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Nauki Rekolekcyjne głosi ks. Marian Kaptur – Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Resku. Rekolekcje potrwają do środy. Dzisiaj Nauka rekolekcyjna na każdej Mszy Świętej. W poniedziałek, wtorek, środę nauka rekolekcyjna na Mszy Świętej o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Droga krzyżowa o godz. 11.30. Zebrana taca w te dni będzie Naszą ofiarą na potrzeby Rekolekcjonisty. O godz. 16.00 Msza Święta w intencji Członków Żywego Różańca i ich Rodzin. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym rozpoczniemy o godz. 17.00. Osoby pragnące należeć do Żywego Różańca proszone są o kontakt z Proboszczem lub z Panią  Marią Stopczyk.

2.       Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną.

3.   Na ławkach wyłożyliśmy koperty, do których można włożyć ofiarę na utrzymanie Seminarium w Szczecinie. Jako Parafia jesteśmy zobowiązani wpłacić na ten cel ponad 11.000 zł. w skali roku. Za Wasze ofiary serdecznie dziękujemy.

4.  Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00 zakończona okolicznościowym nabożeństwem. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.       W poniedziałek Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych z wypominek rocznych. 

6.       W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bardzo prosimy o wypisywanie intencji, które będziemy polecali Bożej Matce podczas tego Nabożeństwa.

7.       Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00-17.30.

8.       Prasę katolicką można odebrać w zakrystii.

9.       W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 11.30 – po nim Msza Święta, 16.30 – dla dzieci  i o godz. 18.45 –  dla młodzieży.

10.  W soboty Wielkiego Postu o godz. 19.00 w Salce przy Biurze Parafialnym mają miejsce Nauki Przedślubne dla wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zapraszam na nauki wszystkich zainteresowanych.

11.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo Godziny Świętej rozpoczniemy o godz. 17.00. W piątek czuwanie modlitewne od godz. 21.00 zakończone Mszą Świętą. Księża będą odwiedzali chorych. W sobotę Czuwanie Fatimskie od godz. 11.00 zakończone Mszą Świętą. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

12.   Nasza Parafia organizuje na przełomie sierpnia i września Pielgrzymkę na Podlasie i na Litwę. Szczegóły w gablocie przed Kościołem i w zakrystii. 

13.   Od dzisiejszej niedzieli podobnie jak w latach minionych pomagamy rozliczać PIT, by 1% przeznaczyć na Nasze zabytkowe organy. Zeznania podatkowe możemy przynosić: w niedziele po Mszach Świętych do godz. 14.00 i w środy od godz. 10.00-12.00. Bóg zapłać za Wasze zrozumienie i pomoc.  W minionym roku z tego tytułu wpłynęło 11.669 zł.

14.   Wszystkim Parafianom i obecnym gościom życzę: wszelkiej pomyślności, Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i owocnego przeżycia Rekolekcji i Wielkiego Postu.  

15.  W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Wincentego Michniewskiego i śp. Światosława Kuzniecowa. Módlmy się za zmarłych parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

 

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                                 proboszcz