Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu 29.03.2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu  – 29.03.2020 r.

 

1.   Przeżywamy Wielki Post – czas Naszego nawracania i powrotu do Pana Boga. Nabożeństwa  Drogi Krzyżowej i  Nabożeństwo Gorzkich Żali  zostały odwołane !!! Nie będzie Marszu dla Jezusa a o celebracji Triduum Paschalnego poinformujemy w najbliższą niedzielę. 

2.     Na terenie całego kraju przeżywamy Stan Epidemii. W Naszej Parafii są zawieszone zajęcia wszystkich grup duszpasterskich. Nieczynna jest także siłownia i sala do gry w tenisa stołowego.

3.       Nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Codziennie okolicznościowe nabożeństwo.

4.     W poniedziałek Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30, We wtorek Litania do św. Józefa o godz. 17.45, w środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek o godz. 17.45 Litania do imienia Jezus, w piątek o godz. 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. W nabożeństwie i w Mszy Świętej może uczestniczyć 5 osób. W sposób szczególny zapraszamy osoby, które zamówiły intencję mszalne. Do Kościoła wchodzimy przez zakrystię ( pierwsze 5 osób ). Pozostałym osobom udzielamy Komunii Świętej.

5.       Biuro Parafialne czynne w poniedziałek i w  czwartek od godz. 16.00-17.30.

6.  W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwo Godziny Świętej rozpoczniemy o godz. 17.30. Nie będzie czuwania modlitewnego w piątek wieczorem i czuwania fatimskiego w sobotę. Na odwiedziny chorych księża się umawiają indywidualnie. W niedzielę o godz. 16.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji członków Żywego Różańca. Zmiana tajemnic we własnym zakresie. Członków Żywego Różańca proszę o modlitwę w intencji szybkiego zakończenia epidemii.

7.       Prasę katolicką można odebrać w zakrystii. Kolportaż Gościa Niedzielnego zawieszony do odwołania.

8.  Decyzja o udzielaniu Sakramentu Bierzmowania i  I Komunii Świętej zostanie podjęta po Świętach Wielkanocnych.

9.       Zawieszamy do Świąt Wielkanocnych włącznie pomoc w rozliczaniu PIT.

10.   Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta do dnia 19.04.2020 r.

11.   Bardzo dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za modlitwy w intencji Księży pracujących w Naszej Parafii. Dziękujemy także za ofiary wpłacane na konto Parafialne.

12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadzaliśmy śp. Emila Hassa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ….

13.  Wszystkim Parafianom życzymy wszelkiej pomyślności, Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz owocnego przeżycia Wielkiego Postu. Uważajmy na siebie w tym trudnym dla Nas czasie.

 

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                                proboszcz