Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVI niedzielę zwykłą 27.09.2020 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

27.09.2020  –  XXVI  Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 ostatnie zapisy kandydatów do bierzmowania. Kandydat przychodzi z rodzicem.
 2. Rozpoczynamy miesiąc Październik, czas szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy od czwartku, codziennie na nabożeństwa różańcowe o godz. 17:30.
  Dzieci swoje nabożeństwa maja w piątki o godz.  16:30 w kościele, a młodzież  także w piątki, ale  o godz. 19:00 przy figurze Matki Bożej.
 3. Biuro parafialne w tym tygodniu według stałego porządku.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa i Msze św. Według stałego porządku tych dni. W piątek Księża odwiedzą chorych. Spowiedź w tym dniu od godz. 16:30
 5. Przypominamy, że do następnej niedzieli 4 października należy złożyć deklaracje do Pierwszej Komunii Św. w 2021r., dokumenty składamy u ks. Łukasza lub p. katechetki.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy panów na MĘSKI RÓŻANIEC. Gromadzimy się o 7 rano w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Po Mszy św. Wyruszymy na ulice miasta modląc się na różańcu w int. naszych rodzin.
 7. Jutro w poniedziałek o godz. 15:00 odbędzie się KORONKA na ulicach miast i świata. Każdy może się przyłączyć. Spotykamy się na placu przy rondzie Ułanów Podolskich. Będziemy modlić się w int. Pokoju na świecie, i będziemy prosić o miłosierdzie dla każdego z nas.
 8. We wtorek obchodzimy święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętajmy w modlitwach o naszych młodszych współbraciach, którzy w tym dniu złożą swoje pierwsze Śluby Zakonne w Mórkowie, a klerycy w Poznaniu, te śluby będą ponawiać.
 9. Zachęcamy parafian, zarówno starszych jak i młodszych do zasilenia swym potencjałem, darami i talentami parafialnych grup duszpasterskich. Włączmy się w szlachetną działalność parafialnego zespołu Caritas, czy modlitewne grupy takie jak róże różańcowe, odnowa w Duchu Świętym. Więcej na ten temat w dzisiejszym biuletynie parafialnym. 
 10. W minionym tygodniu do wieczności odeszła Krystyna Gago i Anna Urbaniak. Módlmy się za zmarłe : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

          Wszystkim solenizantom i jubilatom, parafianom i gościom życzymy  Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień i wstawiennictwa świętych patronów. Niech Duch Święty wszystkim udziela swoich darów w nadchodzącym tygodniu.

                Ks. Jerzy Senderek SChr

                          proboszcz