Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII niedzielę zwykłą 11.10.2020 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

11.10.2020  –  XXVIII  Niedziela Zwykła

 

  1. Rozpoczęliśmy miesiąc Październik, czas szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe o godz. 17:30.
    Dzieci swoje nabożeństwa maja w piątki o godz.  16:30 w kościele.
  2. Obchodzimy dzisiaj XX Dzień Papieski pod hasłem „ Totus TUUS”- cały Twój. Po każdej Mszy Świętej  zbieramy ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.  Po ogłoszeniach parafialnych będzie nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
  3. W środę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy Dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły na Mszę Świętą na godz. 18:00. Będziemy modlić się wspólnie w waszej intencji.
  4. Taca inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 4446 zł. Za ofiary Bóg Zapłać.
  5. Jeśli ktoś jeszcze ma pragnienie zapisać się do przygotowania do sakramentu bierzmowania, można to zrobić dziś w zakrystii u ks. Łukasza, po Mszy o godz. 18.
  6. Za tydzień w niedzielę na Mszy Św. O godz. 12, będziemy modlić się w intencji solenizantów ks. Proboszcza i ks. Łukasza, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  7. Zapraszamy w najbliższy piątek na godz. 19:00 na nabożeństwo uwielbienia z modlitwą wstawienniczą. Będzie ono połączone z muzycznym uwielbieniem i okazją do spowiedzi świętej. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, przychodzi  w ramach spotkań formacyjnych. W Piątek nie będzie różańca dla młodych. Jest to także wieczór czuwania Chrystusowców na Jasnej Górze w intencji polonii. W związku z pandemią czuwanie odbywa się tylko z przedstawicielami naszego zgromadzenia, bez pielgrzymek z naszych parafii. Zachęcamy do łączenia się duchowo i przez media. My w czasie nabożeństwa przeniesiemy się w łączności do Częstochowy, a w domach zachęcamy, aby rozpocząć czuwanie Apelem Jasnogórskim o godz. 21, który będzie transmitowany.
  8. Dziś o godz. 19:00 koncert Grunebergowski. Zapraszamy.

        Wszystkim solenizantom i jubilatom, parafianom i gościom życzymy  Bożego błogosławieństwa i obfitości Bożych łask, opieki Matki Przenajświętszej. Niech Duch Święty wszystkim udziela swoich darów w nadchodzącym tygodniu.

         Ks. Jerzy Senderek SChr

                          proboszcz