Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXI niedzielę zwykłą 01.11.2020r. – Uroczystość Wszystkich Świętych

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
01.11. 2020 r.

1. W kruchcie wyłożone są kartki na wypominki. Nabożeństwa za zmarłych odprawiane będą w listopadzie w tygodniu o godz. 17.30, a od 08.11. we wszystkie niedziele listopada o godz. 15.00 na cmentarzu. Przez cztery kolejne niedziele będziemy szli procesją modląc się i święcąc groby zmarłych. Zaczniemy od lewej strony idąc od bramy do końca przez dwie niedziele, a przez dwie kolejne będziemy szli po prawej części, od końca  w kierunku bramy.
  2. W poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 07.00; 12.00; 16.00;18.00. Nabożeństwa za zmarłych z wypominek w tym dniu o godz. 11.30;15.30; 17.30.
  3. W poniedziałek biuro parafialne jest nieczynne, a w pozostałe dni przypominam o zmianie godzin otwarcia, czyli od 18.45 do 19.00.
  4. Penitencjaria Apostolska, na mocy specjalnego polecenia Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, postanawia, że w tym roku, aby uniknąć zgromadzeń, tam, gdzie są one zakazane: Odpust zupełny uzyskany dla  zmarłych, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada a nie jak to było ustanowione od 01. do 08.11. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Jednocześnie podajemy intencje do modlitwy w dniach od 03.11 do 08.11:
    • 3 listopada – za zmarłe ofiary wypadków drogowych i katastrof
    • 4 listopada – za ofiary aborcji oraz za zmarłe ofiary procedur „In vitro”
    • 5 listopada – za dzieci utracone
    • 6 listopada – za zmarłych i poległych, którzy życie oddali w służbie naszej Ojczyzny, w tym: żołnierzy, polityków oraz twórców życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego
    • 7 listopada – za tych, którzy nie wrócili z morza
    • 8 listopada – za zmarłych rodziców, nauczycieli, wychowawców i duchownych.

Zachęcamy do modlitwy w tych intencjach poszczególne grupy duszpasterskie

1. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek tylko po telefonicznym zgłoszeniu. Dotyczy to wszystkich chorych, także tych, którzy są już zgłoszeni i do których księża jeździli w pierwsze piątki.
  2. W piątek na czuwanie modlitewne zapraszamy już od godz.17.00, o godz.18.00 Msza wynagradzająca NSPJ, po Mszy dalsza część czuwania do 21 zakończona Apelem
  3. W sobotę o godz. 11.00 nabożeństwo fatimskie, zmiana tajemnic i o 12.00 Msza św.
  4. Za tydzień dwie dodatkowe Msze św. o godz. 15.00 i 17.00.

Wszystkim życzymy  Bożego błogosławieństwa, na nadchodzący tydzień

Ks. Jerzy Senderek SChr