ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

  

BOŻE NARODZENIE 2020
ŻYCZENIA

 

           ,,Bóg wyszedł nam naprzeciw i ukazał nam swoje oblicze bogate w łaskę i miłosierdzie! Niech Jego przyjście nie będzie daremne. Szukajmy Jezusa, pozwólmy się przyciągnąć światłu, które rozprasza smutek i lęk w ludzkim sercu. ‘’ /Ojciec św. Benedykt  XVI/

 

        Wszystkim naszym Parafianom i gościom  pragnę życzyć w imieniu własnym i całej wspólnoty  w parafii posługującej, radosnego podjęcia papieskiego wezwania. Życzę  gotowości na przyjęcie Bożego Syna do swego życia. 
       Szczególne słowa pragnę skierować do chorych, cierpiących, samotnych. Życzę byście po trudach życia doświadczali miłości.
      Słowa otuch kieruję do tych którzy zasiedli w tym roku do świątecznego stołu z obolałym sercem, po utracie bliskich i kochanych osób. Niech świadomość tego, że Chrystus przyszedł na świat, by ukoić wasz ból a zmarłym dać nadzieję zmartwychwstania, będzie dla was źródłem pokoju.
      Życzę głębokiego doświadczenia Bożej Miłości. Pamiętajmy jednak , że ta Boża Miłość objawia się także przez ludzi. Bóg przyszedł na świat, ale potrzebuje naszych rąk, naszego czasu i serca.
      Wszystkim życzę  mądrości mędrców i prostoty pasterzy, byśmy mogli rozpoznać przychodzącego Boga, przyjąć Jego orędzie i żyć nim, a przez to czynić ten świat innym, lepszym, piękniejszym. Niech Bóg – Człowiek błogosławi wszystkim na każdy dzień Nowego Roku.

Jerzy Senderek TChr
proboszcz