Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę w Oktawie Narodzenia Pańskiego 27.12.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 
27.12.2020 r

  1. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie w poniedziałek, wtorek i środę.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę wszystkie nabożeństwa wg stałego grafiku. Czuwanie które z reguły odbywa się w I piątki i Msza św. wynagradzająca w tym miesiącu wyjątkowo będzie 08.01.
  3. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo na zakończenie roku i o 18.00 Msza dziękczynna.
  4. W piątek Nowy Rok, – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Nie będzie Mszy św. o godz. 07.00 a pozostałe Msze wg porządku niedzielnego.
  5. Od 01.01.2020 r w naszej parafii będzie pracować siostra Lidia Nowak ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii. Siostra z tego samego zakonu co siostry w Podjuchach. Tam będzie mieszkać a do nas będzie dojeżdżać. Wracamy do tradycji z lat osiemdziesiątych, kiedy to siostry pełniły tu posługę. Siostra będzie pracować w kancelarii parafialnej. Oczywiście dyżur w kancelarii będzie miał także ksiądz. Chcemy wyjść na przeciw oczekiwaniom jeśli chodzi o godziny otwarcia biura. W związku z tym od 04.01.2020 biuro będzie czynne: poniedziałek od 16.00 do 17.30; wtorek od 19.00 do 20.00; środa od 19.00 do 20.00; sobota od 10.00 do 11.30.
  6. Od 04.01 rozpoczniemy nabożeństwa za zmarłych z wypominek rocznych. Można jeszcze składać kartki na wypominki roczne.
  7. Od 04.01 o godz. 19.00 przez cały styczeń będą odprawiane Msze, wg podanego już grafiku, z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym roku mieszkańców poszczególnych ulic.
  8. Od 07.01 stycznia wprowadzamy nabożeństwo do Świętego Józefa. Będzie ono odprawiane w czwartki o godzinie 17.45. To jest odpowiedź na trwający w Kościele Rok Świętego Józefa i na potrzebę naszych czasów.
  9. Jak już informowałem niektóre grupy duszpasterskie, od nowego roku zostanie zniesiona w niedziele Msza św. o godz. 16.00. Na czas pandemii i obowiązujących limitów co do ilości uczestniczących na jednym nabożeństwie o tej godzinie Msza będzie odprawiana. Natomiast po unormowaniu się sytuacji będzie ona zniesiona. Z tego względu nie przyjmujemy na tą godzinę intencji mszalnych. W normalnych warunkach jest to Msza z bardzo niską frekwencją.
  10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli Zofia Wojtukowicz i Andrzej Spychała. Módlmy się za zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

       Wszystkim na ten nadchodzący tydzień i rok życzymy wielu Bożych Łask.

Jerzy Senderek TChr
proboszcz