Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 03.01.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM   

03.01.2021 r

 1. Serdecznie witamy w naszej parafii siostrę Lidie Nowak ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii. Tak jak informowałem siostra podejmie prace w kancelarii parafialnej. Życzymy Siostrze błogosławieństw Bożego w tej posłudze.
 2. Od jutra biuro parafialne będzie czynne: poniedziałek od 16.00 do 17.30; wtorek od 19.00 do 00; środa od 19.00 do 20.00; sobota od 10.00 do 11.30. W poniedziałki będzie dyżur będzie miała siostra, we wtorki i środy ksiądz, w soboty siostra i ksiądz. Ponadto we wtorki i środy od 16.00 do 17.30 siostra będzie w pracowała przy dokumentacji i choć nie będą to godziny otwarcia kancelarii to jeśli ktoś będzie chciał zamówić intencje, zgłosić pogrzeb, czy inne pilne sprawy załatwić to siostra będzie służyć pomocą.
 3. Od jutra rozpoczniemy nabożeństwa za zmarłych z wypominek rocznych. Jutro o 17.30 modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 1 i 2. Za tych zmarłych o 18.00 odprawiona będzie Msza św. Można jeszcze składać kartki na wypominki roczne. W zakrystii są one dostępne.
 4. Od jutra o godz. 19.00 przez cały styczeń będą odprawiane Msze św. kolędowe, z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym roku dla mieszkańców poszczególnych ulic. Msze będą odprawiane wg podanego już wcześniej grafiku, obecnie jest on wywieszony w gablotach. Jest to pewnego rodzaju alternatywa dla tradycyjnej formy kolędy, która w obecnym czasie nie może się odbyć.
 5. Ofiary zwyczajowo składane przy tej okazji przeznaczone będą na potrzeby i inwestycje w parafii. Przy tej okazji pragnę poinformować, że w minionym tygodniu udało się spłacić kolejne 10000 PLN kredytu zaciągniętego na remont naszych organ.
 6. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. wg porządku niedzielnego. na każdej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła. Przypominam, że jest to uroczystość nakazana, czyli każdy katolik ma obowiązek w tym dniu uczestniczyć w Mszy św. Oczywiście w obecnej sytuacji jest dyspens z której można skorzystać, na odpowiednich warunkach, podawanych już wielokrotnie.
 7. Zgodnie z zapowiedzią od czwartku rozpoczynamy nabożeństwo do Świętego Józefa. Będzie ono odprawiane w każdy czwartek o godzinie 17.45. To jest odpowiedź na trwający w Kościele Rok Świętego Józefa i na potrzebę naszych czasów.
 8. W piątek z racji tego, że w styczniu o godz. 19.00 są odprawiane Msze św, czuwanie będzie trwać tylko od godz. 17.00, zakończone Mszą św. o 18.00.
 9. W sobotę o 11.00 nabożeństwo, zmiana tajemnic i o 12.00 Msza.
 10. Jak już informowałem, od nowego roku zostanie zniesiona w niedziele Msza św. o godz. 16.00. Na czas pandemii i obowiązujących limitów co do ilości uczestniczących na jednym nabożeństwie ta Msza pozostanie, natomiast po unormowaniu się sytuacji będzie ona zniesiona. Z tego względu nie przyjmujemy na tą godzinę intencji mszalnych.
 11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli Halina Rola i Zbigniew Kustra Módlmy się za zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

   Wszystkim na ten nadchodzący tydzień i rok życzymy wielu Bożych Łask.

 

Jerzy Senderek TChr
proboszcz