Ogłoszenia Duszpasterskie na III niedzielę Wielkiego Postu 07.03.2021 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK B
07.03.2021 r

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godzinie 17.15.
  2. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 7 i 8. Za tych zmarłych o 18.00 odprawiona będzie Msza św.
  3. W piątek droga krzyżowa: o godz. 11.30; 16.30 dla dzieci, 17.30; 19.00 dla młodzieży.
  4. Za tydzień Caritas parafialna rozprowadzać będzie świece wielkanocne, baranki i kartki świąteczne, oraz zbierać będzie ofiary do puszek w ramach świątecznej pomocy . Przy tej okazji pragnę podziękować za ofiary składane w minioną niedziele na misje. Zebrano na ten cel 1370 PLN.
  5. Od 21.03 do 24.03 przeżywać będziemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Msze święte z nauką rekolekcyjną będą w niedziele na wszystkich Mszach a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 07; 12.00;16.00 i 18.00. W niedziele, poniedziałek i wtorek po ostatniej Mszy św. będzie 30 minutowe spotkanie: W szkoła modlitwy. Ostatniego dnia będzie możliwość przyjęcia szkaplerza. Jeden dzień  rekolekcji na temat Szkaplerza będzie poświęcony. W dzisiejszym biuletynie jest trochę informacji temu poświęconych.
  1. Wszystkich którzy chcieli by przyjąć Szkaplerz i zobowiązania z nim związane, a także uczestniczyć w duchowych dobrach jakie obiecane są tym którzy go przyjmują proszę o zgłoszenie się do przyszłej niedzieli gdyż jest to związane z zakupieniem odpowiedniej ilości. Rekolekcje prowadził będzie Ojciec Marian Zawada OCD. Znany rekolekcjonista, autor ponad 40 książek.
  2. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Ewa Kozłowska, Klara Antczak i Jerzy Jakubczyk. Wszystkim których ta śmierć bliskich dotknęła składamy wyrazy współczucia: Zapewniając o naszej pamięci modlitewnej módlmy teraz: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…
  3. Wszystkich którzy chcą wesprzeć spłatę pożyczki zaciągniętej na remont organ i przekazać jeden procent swojego podatku na ten cel, zapraszamy do biura parafialnego w środy od 10.00 do 12.00 i w niedziele po Mszach św. do godziny 15.00.

Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego.

Jerzy Senderek TChr