Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Najświętszej Trójcy 30.05.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
ROK B 30.05.2021 r

 

  1. Dziś Uroczystość Pierwszej Komunii. Polecajmy dzieci przystępujące do I Komunii w naszych modlitwach, a dzieci zapraszamy do udziału w Mszach św. o godz. 18.00, w ramach białego tygodnia, który potrwa do soboty włącznie.
  2. We wtorek o godz. 16.00 Ksiądz Biskup Henryk Wejman udzieli naszej młodzieży sakramentu Bierzmowania. Polecajmy młodzież Bogu w naszych osobistych modlitwach. W związku z bierzmowaniem i przygotowaniami, w poniedziałek i we wtorek nie będzie o godz. 17.00 wystawienia Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa będą według planu. Spowiedź będzie o godz. 17.30.
  3. Od wtorku wracamy do stałych nabożeństw jakie są odprawiane w tygodniu w naszym kościele. Z tego względu nabożeństwa czerwcowe będą każdego dnia po wieczornej Mszy św.
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 07.00, 09.00, 10.30, 12.00 i bezpośrednio po procesji ok godz.14.20, dla tych którzy byli na procesji a nie byli jeszcze na Mszy św. Ta Msza ok godz. 14.20 będzie ostatnią w tym dniu. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami: Młodzieży Polskiej (I ołtarz ) Jaśminowa ( II ołtarz) Piechoty ( III ołtarz) Młodzieży Polskiej ( IV ołtarz ) Przy czwartym ołtarzu, na naszym dziedzińcu odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa. Msza święta o powołania odprawiona która była zapisana na godz. 18.00, będzie o godz. 12.00. W czasie tzw. oktawy Bożego Ciała, z przyczyn niezależnych od nas, nie będzie procesji eucharystycznej. Bardzo proszę o przygotowanie chorągwi i wszystkiego co jest potrzebne do procesji. Panów zapraszamy do baldachimu. Dzieci do sypania kwiatów. Brzózki będą dostarczone w środę na miejsce ołtarzy.
  5. W piątek od godz.17.00 czuwanie modlitewne, o godz.18.00 Msza wynagradzająca NSPJ, po Mszy nabożeństwo czerwcowe i dalsza część czuwania zakończona ok godz. 21.00 Apelem. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek tylko po telefonicznym zgłoszeniu. W sobotę o godz. 11.00 nabożeństwo fatimskie, o 11.30 katecheza i zmiana tajemnic, a o godz.12.00 Msza św. wynagradzająca.
  6. W Boże Ciało i w miesiącu czerwcu są wolne intencje. Proszę jednocześnie by nie zamawiać intencji w ostatniej chwili bo wtedy jest problem by dopasować dzień i godzinę.

Ks. Jerzy Senderek TChr
proboszcz