Ogłoszenia Duszpasterskie na X Niedzielę zwykłą 06.06.2021r.

X NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

ROK B 06.06.2021 r.

1. Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała i przyczynili się do tego, że mogła się ona odbyć.
  2. Przypominam, że od wtorku wróciliśmy do stałych nabożeństw jakie są odprawiane w tygodniu w naszym kościele, a nabożeństwa czerwcowe odprawiane są po wieczornej Mszy św.
  3. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 1 i 2. Za tych zmarłych o 18.00 odprawiona będzie Msza św.
  4. W dniach 10 – 27.10.2021 organizujemy pielgrzymkę do Portugali i Hiszpanii. W programie oczywiście pobyt w Fatimie i Sntiago de Compostela. Koszt pielgrzymki przy 36 – 40 os. 3750 zł + 120 € od 41 osób 3650 zł + 120 €.
    Terminy wpłat:
          I rata w wysokości 500 zł od osoby płatna do 19.06.2021
          II rata w wysokości 1000 zł od osoby płatna do 19.07.2021
          III rata – w wysokości 1000 zł od osoby płatność do 19.08.2021
          IV rata – całkowita dopłata , płatność do 19.09.2021
    Dokładny program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie i umieszczony na naszej stronie internetowej.
  5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym roku 03.06 minęło 100 lat jak biskupi zawierzyli ojczyznę i naród Sercu Jezusowemu. W piątek na Jasnej Górze ponowią ten akt zawierzenia. My także w tym dniu ponowimy akt zawierzenia na koniec każdej Mszy św.
  6. Dziękuję za składane ofiary na konfesjonał. Ostatnio, także rodzice dzieci komunijnych w darze ołtarza przekazali na ten cel 2000 PLN. Na tablicy, na drzwiach wyjściowych zamieszczony jest projekt tego konfesjonału. Jeszcze trochę brakuje, ale już mniej niż więcej.
  7. Pragnę poinformować, że do końca roku jest wiele wolnych intencji, wbrew temu co słyszę. Jeżeli ktoś zamawiać chce w ostatniej chwili, to wtedy może być rzeczywiście problem. Proszę więc jeszcze raz by robić to z większym wyprzedzeniem.
  8. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: Jan Niekurzak, Czesława Ochtabińska, Jadwiga Lango. Wszystkim których śmierć bliskich dotknęła składamy wyrazy współczucia: Zapewniając o naszej pamięci modlitewnej módlmy Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…

Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego.

Ks. Jerzy Senderek TChr