Pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii

Samolotowa Pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii – 7 dni  (pobierz – informacja o pielgrzymce)

DZIEŃ 1 LIZBONA

Zbiórka uczestników na lotnisku Berlin Brandenburg, odprawa bagażowa o godz. 04.00 i wylot do Lizbony.
Zobaczymy Stare Miasto, dzielnicę i wieżę Belem klasztor Hieronimitów, który upamiętnia złoty wiek portugalskich odkryć, jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Sanktuarium Chrystusa Króla, Następnie Bairro Alto – spacer uliczkami, dzielnica Baixa, miejsce spotkań mieszkańców miasta – Plac Rossio, Łuk Triumfalny. Przejazd do hotelu w Fatimie, obiadokolacja w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2 FATIMA

Śniadanie, po którym poznamy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej po Roku Jubileuszowym Stulecia Objawień: Bazylika, Kaplica Objawień, Kościół Trójcy Przenajświętszej, zwiedzanie Skarbca Sanktuarium Fatimskiego. Pojedziemy do Aljustrei – wioski położonej 2 km od Sanktuarium, gdzie urodzili się Franciszek, Hiacynta oraz Łucja. Udział we mszy świętej i drodze krzyżowej. Obiadokolacja w hotelu, po której udział w wieczornym nabożeństwie Maryjnym ze świecami, nocleg.

DZIEŃ 3 BATALHA – TOMAR

Śniadanie, po którym przejazd na zwiedzanie. Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha to jeden z najwspanialszych gotyckich zabytków w Portugalii, zabytek wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO. Podążając szlakiem zabytków z tej listy zawitamy do Tomar, gdzie zwiedzimy Klasztor Zakonu Chrystusa – imponujący kompleks klasztorny zbudowany przez Zakon Templariuszy. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja, po której udział w wieczornej procesji ze świecami, nocleg.

DZIEŃ 4 COIMBRA – PORTO

Śniadanie. Transfer do Coimbry, dawnej stolicy kraju, gdzie zobaczymy starówkę oraz uniwersytet, którego najstarsza częsc mieści się w dawnym zamku królewskim. Przejazd do Porto położonego u ujścia rzeki Duoro Zobaczymy serce miasta- nabrzeże Ribeira oraz Kościół św. Franciszka. Krótki rejs po rzece Duoro.
W pobliskim Vila Nova de Gaia zapoznamy się z produkcją sławnego wina – wizyta połączona z degustacją.
Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5 SANTIAGO de COMPOSTELA

Śniadanie i przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA, które już od średniowiecza jest celem pielgrzymów z całego świata. Nawiedzenie grobu Św. Jakuba i zwiedzanie katedry. Msza Święta. Spacer po mieście. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6 NAZARE

Po śniadaniu przejazd do Nazare, czas na relaks i plażowanie w urokliwym kurorcie położonym nad Oceanem Atlantyckim. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7 SINTRA – CABO da ROCA

Po śniadaniu przejazd do Sintry – bajkowego miasteczka zamków i pałaców. Zwiedzanie dawnej rezydencji królewskiej – Pałacu Narodowego. Następnie przejazd na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy. Skalisty brzeg wznosi się tutaj 144 metry nad Atlantykiem, tworząc niezapomniany krajobraz. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Odprawa bagażowa o godz. 15.55, wylot powrotny z Lizbony o godzinie 17.55, przylot do Berlina o godzinie 22.20, zakończenie pielgrzymki.

Termin:   21.10 – 27.10.2021

Cena pielgrzymki dla grupy:

1

36 – 40 os.

41 i więcej os.

2

3750 zł + 120 €

3650 zł + 120 €

Terminy wpłat:

I               rata w wysokości 500 zł od osoby płatna do 19.06.2021

II              rata w wysokości 1000 zł od osoby płatna do 19.07.2021

III             rata – w wysokości 1000 zł od osoby płatność do 19.08.2021

IV            rata – całkowita dopłata , płatność do 19.09.2021

CENA ZAWIERA:

 • Przeloty Berlin — Lizbona – Berlin liniami rejsowymi wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi 23 kg + 8 kg
 • 6 noclegów w Hotelach ***/****, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
 • 6 śniadań, 6 obiadokolacji
 • transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem
 • opiekę i informację turystyczną pilota
 • ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, opłat klimatycznych, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, zestawy audio, itp. (na ten cel przeznaczone jest 120 €)
 • transferów Parafia – Berlin – Parafia (możliwość organizacji za dodatkową opłatą)
 • napojów do obiadokolacji
 • ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji.

 

UWAGI:

 • każdego dnia przewidziana jest Msza Święta,
 • program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty,
 • na życzenie możliwy pok. 1 -os. za dopłatą 960zł.