Ogłoszenia Duszpasterskie na XXII Niedzielę zwykłą 29.08.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

ROK B 29.08.2021 r

 

  1. Przypominam, że biuro parafialne w tym tygodniu czynne jest jeszcze wg. porządku wakacyjnego.
  2. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych, wypisanych na kartkach oznaczonych nr 11 i 12. O godzinie 18.00 będzie odprawiona Msza św. za tych zmarłych.
  3. W czwartek o godz. 17.00 godzina święta. W piątek od godz.17.00 czuwanie modlitewne, o godz.18.00 Msza wynagradzająca NSPJ, po Mszy dalsza część czuwania zakończona ok godz. 21.00 Apelem. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek tylko po telefonicznym zgłoszeniu. W sobotę o godz. 11.00 nabożeństwo fatimskie, zmiana tajemnic a o godz.12.00 Msza św. wynagradzająca.
  4. Pragnę poinformować, że Uroczystość I Komunii w naszej parafii odbędzie 12.06.2022 o godz. 10.30 i 12.00. Tak jak informowaliśmy w ubiegłym roku , jest to stały termin, czyli niedziela przed Bożym Ciałem. Resztę informacji dotyczących przygotowania do I Komunii podam za tydzień 05.09.2021na spotkaniu z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych na które zapraszam. Rodzice dzieci z klasy A i B będą mieć spotkanie po Mszy św. o godz. 10:30, a rodzice dzieci z klasy C i dzieci z zewnątrz po Mszy św. o godz. 12:00. Obecność na spotkaniu choć jednego z rodziców lub opiekunów jest obowiązkowa.
  5. Od soboty na koniec Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nowennę przed beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  6. W niedziele 5 września zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. Inaugurującą nowy rok szkolny na godz. 10.30. Na tej Mszy św. będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Poświęcenie będzie, także na mszy o godz. 12. Młodzież zapraszamy na msze św. O godz. 18:00.
  7. Za tydzień nie ma już Mszy o godz. 20.00, która była odprawiana w okresie wakacyjnym. Przypominamy również, że przed wakacjami została zniesiona niedzielna Msza św. o godz. 16.00. Od przyszłej niedzieli tej Mszy już nie będzie.
  8. Niedziela 5 września br. została ogłoszona w Polsce „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Będzie to dzień modlitwy i praktycznego miłosierdzia wyrażającego się w zbiórce ofiar na rzecz potrzebujących. Za tydzień po Mszach św. Caritas przeprowadzi taką zbiórkę.
  9. Zachęcamy dzieci i młodzież do włączania się w grupy duszpasterskie. Zapisy chętnych do scholii Duszki w sobotę 4 września o godz. 9:30 w salce parafialnej. Zapisują rodzice. Zapisy chętnych do LSO z rodzicem zapraszamy w sobotę 4 września o godz. 12 w salce parafialnej. Zapisują rodzice. Zapisy chętnych do scholii młodzieżowej w niedziele  5 września o godz. 16:15  w salce przy biurze.  

Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego i wielu Bożych Łask. Dzieciom i młodzieży życzymy Darów Ducha Świętego na ten nowy rok szkolny.

 

Ks.  Jerzy Senderek TChr
proboszcz