Życzenia Bożonarodzeniowe

BOŻE NARODZENIE 2021
ŻYCZENIA

      Drodzy parafianie, Maryja  po zwiastowaniu wyruszyła ze Zbawicielem w drogę. Była Tą pierwszą niosącą Chrystusa. Życzę wszystkim, byśmy przyjmując dziś prawdę o Bożym Narodzeniu nieśli Chrystusa tak jak Ona po drogach naszej codzienności.
   
Maryja wyruszyła w niebezpieczną drogę do Elżbiety. Miała odwagę bo wiedziała, że jest z nią Chrystus. Życzę by świadomość tego że On przyszedł na świat i jest z nami, dodawała nam odwagi w podejmowaniu zadań na drogach naszego życia.
    Maryja poszła do będącej w podeszłym wieku Elżbiety, by jej pomóc w codziennych   zajęciach. Życzę aby nasze spotkanie z Jezusem,  wszystkich nas otwierało na drugiego człowieka. Byśmy tak jak Matka Boga, dostrzegali potrzeby innych.
     Niech ta Miłość przychodząca na świat, która nie znalazła miejsca w gospodzie, znajdzie miejsce w naszych sercach i przemienia nasze życie i czyni ten nasz świat w którym żyjemy, innym, lepszym i spokojniejszym.
    Wam drodzy  chorzy, cierpiący, samotni, życzę byście doświadczyli w swoim życiu tej prawdy o Miłości,  która przyszła na świat. Życzę byście otrzymali tyle wsparci, troski i opieki od ludzi,  ile otrzymała Elżbieta.
    Słowa otuch kieruję do tych którzy zasiedli w tym roku do świątecznego stołu z obolałym sercem, po utracie bliskich i kochanych osób. Niech świadomość tego, że Chrystus przyszedł na świat, by ukoić wasz ból, a zmarłym dać nadzieję zmartwychwstania, będzie dla was źródłem pokoju.
     Życzę wszystkim głębokiego doświadczenia Bożej Miłości. Bo to jest najważniejsze przesłanie płynące z Betlejem.

Ks. Jerzy Senderek TChr
proboszcz