Samolotowa pielgrzymka Barcelona – Lourdes – 9 dni 17- 25.05.2022

PLAN SAMOLOTOWEJ PIELGRZYMKI DO HISZPANII i FRANCJI – 9 DNI
(Pobierz jako PDF)

DZIEŃ  1     TRANSFER NA LOTNISKO

Zbiórka uczestników  przed Parafią w godzinach wieczornych i transfer na lotnisko w Warszawie.

 DZIEŃ 2      MONTSERRAT

Odprawa bagażowa o godz. 07.05 i wylot do Barcelony  o godz. 09:05, przylot na lotnisko Barcelona El Prat  o godz. 12.20, odbiór bagażów i przejazd na Montserrat, gdzie znajduje się klasztor Benedyktynów będący świętym miejscem Katalończyków. Zwiedzanie sanktuarium  z figurką La Morenety  – Czarnej Madonny – patronki Katalonii. Przejazd do hotelu położonego w jednym z kurortów na Costa Brava,  obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3      BARCELONA

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Barcelony –zobaczymy niesamowite, choć wciąż nieskończone  dzieło życia Gaudiego, czyli Katedrę Sagrada Familia, stare miasto z Katedrą Św. Eulalii, dzielnicę gotycką, kolejny baśniowy wytwór Gaudiego – Park Guell, skąd roztacza się wspaniały widok na całą Barcelonę . Czas wolny na Las Ramblas. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4      POBYT na COSTA BRAVA – WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Całodzienny  pobyt na Wybrzeżu Costa Brava, czas na wypoczynek i plażowanie.

Śniadanie, obiadokolacja, nocleg.

Możliwa również wycieczka fakultatywna:

 WYCIECZKA STATKIEM DO TOSSA DE MAR

Rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Costa Brava z Lloret de Mar do Tossa de Mar (urocze średniowieczne miasteczko, malownicze mury obronne ,baszty i wieżyczki na klifie,wąskie brukowane uliczki, skaliste zatoczki). Zwiedzanie miasteczka (płatne dodatkowo – ok. 50 EUR/os.)

DZIEŃ 5      ANDORA 

Śniadanie i przejazd w kierunku  Księstwa Andory, ulokowanego w Pirenejach pomiędzy Hiszpanią a Francją. Oprócz urokliwego położenia słynie także jako obszar bezcłowy, w którym znajduje się wiele sklepów obiecujących udane zakupy po okazyjnych cenach. Wśród zabytków można wymienić  Casa de la Vall – kamienny dom z XVI wieku. Obecnie budynek jest siedzibą rządu Andory. Ciekawymi zabytkami są także romańskie, kamienne świątynie, jak kościół Sant Vincent d’Enclar z VIII w. Przejazd do hotelu w Lourdes na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6               LOURDES

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej i miejsc związanych z życiem Świętej Bernadetty, której objawiła się Matka Boża, prosząc Ją o modlitwę i pokutę za grzeszników. W zamian Matka Boża ofiarowała w tym miejscu źródełko z cudowną wodą. Kąpiel w basenach, modlitwa w miejscu objawienia w Grocie Masabiel, Droga Krzyżowa. Wieczorna procesja ze świecami.

Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

DZIEŃ 7               LOURDES – JASKINIE BETHARRAM 

Po śniadaniu kontunuacja pobytu w Lourdes. Po południu wyjazd na zwiedzanie Jaskiń Betharram   – najpiękniejszych i najgłębszych we Francji jaskiń bogatych w ciekawe formy stalaktytów i stalagmitów, które zwiedza się z przewodnikiem   a dużą atrakcją jest przepłynięcie pod ziemią łódką oraz wyjazd na powierzchnię kolejką. Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

DZIEŃ 8      LOURDES – TORRECIUDAD

Śniadanie i przejazd przez piękne Pireneje.  Zatrzymamy się w sanktuarium Maryjnym Torreciudad. Miejsce to związane jest również z założycielem Opus Dei – Jose Maria Escriva. Przejazd do hotelu     na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9      PRZELOT POWROTNY

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Barcelonie, odprawa na lot powrotny o godz. 11.10, wylot o godz. 13.10. Przylot do Warszawy o godz. 16.15, transfer do Parafii, zakończenie pielgrzymki.

 

Termin: 17.05 – 25.05.2022

Cena pielgrzymki dla grupy:

35 – 39 os.

40 i więcej os.

3950 zł

3850 zł

 

Zapewniamy:

 

 • Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi 23 kg + bagaż podręczny 8 kg
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
 • Transfery Parafia – Lotnisko Okęcie – Parafia
 • Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem wg programu
 • Opiekę i informację turystyczną pilota
 • Ubezpieczenie w TUiR „Uniqa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Uniqa „Kontynenty”.
 • W cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 20 zł od każdego uczestnika.

Cena nie obejmuje:

– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok.  140 EUR/ os. ); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

 

Uwagi:

 • Ważność oferty: do 19.11.21 – warunkiem potwierdzenia jest wpłata 500 zł/grupa.
 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty
 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1150 zł
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

 

I rata w wysokości  1000 PLN od osoby płatna do 25.01.2022

II rata w wysokości 1000 PLN od osoby płatna do 21.02.2022

III rata w wysokości 1000 PLN od osoby płatna do 21.03.2022

IV rata – całkowita dopłata płatna dn. 20.04.2022.