Pomoc Ukrainie – potrzebne produkty

    Składam serdeczne podziękowania  wszystkim którym droga jest sprawa pokoju w Ukrainie i świecie.  Dziękuję za ten nasz  szturm modlitewny ,,Parafia pw Ducha Świętego w Szczecinie Zdrojach 24 godziny z różańcem w ręku” Dziękuję za wsparcie finansowe. Do chwili obecnej zebrano 13410 PLN. Ofiary zostały przekazane za pośrednictwem Caritas i Biura Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP.

     Wiem, że wielu  chce pomagać składając różne produkty. Jest to piękny gest – dziękuję z serca. Taka pomoc musi być jednak koordynowana. W porozumieniu z Biurem Pomocy Kościołowi na Wschodzie przygotowaliśmy specjalne worki z wypisanymi produktami jakie są potrzebne. Można zabrać taki worek z naszego kościoła i go wypełnić tymi konkretnymi produktami i dostarczyć do nas. Można połączyć siły –  inna rodzina, sąsiad, sąsiedzi z bloku. Można przynosić także pojedyncze produkty . Kartki z wypisanymi   produktami są w kościele i poniżej na naszej stronie parafialnej.

Wszystko to trafi konkretnie do Lwowa i Drohobyczy. 

Jerzy Senderek TChr
proboszcz        

POMOC  KTÓRA TRAFI DO LWOWA I DROHOBYCZA

 CO JEST POTRZEBNE

  1. Produkty żywnościowe długoterminowe: konserwy i inne produkty w puszkach, kasze, makarony , oleje w plastikowych butelkach, zupy błyskawiczne, mleko w proszku, herbata.
  2. Środki czystości: proszki do prania, płyny.
  3. Środki higieny: Mydła, szampony, pasty i szczoteczki, pieluchy dla dzieci, chusteczki  nasączone, papier toaletowy.
  4. Środki opatrunkowe: Bandaże (różne), plastry (różne) gaziki, woda utleniona itp.
  5. Lekarstwa przeciwbólowe i przeciwzapalne np. paracetamol.
  6. Ręczniki i koce (nowe jeśli to możliwe, jeśli nie to wyprane i niezniszczone).