Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Najświętszej Trójcy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

ROK C 12.06.2022 r

  1. Dziś Uroczystość Pierwszej Komunii. Polecajmy dzieci przystępujące do I Komunii w naszych modlitwach. Dzieci zapraszamy do udziału w Mszach św. o godz. 18.00 w ramach białego tygodnia, który potrwa do piątku włącznie. Serdeczne podziękowanie dla rodziców dzieci, które przystąpiły do I Komunii, za ofiary przekazane na dar ołtarza. Zostały one przeznaczone na renowację świeczników, naczyń liturgicznych i drzwi wejściowych.
  2. Dziś o godzinie 19.30 pierwszy w tym roku koncert Grünebergowski. Serdecznie zapraszamy.
  3. Jutro nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych numerami 3 i 4.
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 07.00, 09.00, 10.30, 12.00 i bezpośrednio po procesji ok godz.14.20, dla tych którzy byli na procesji a nie byli jeszcze na Mszy św. Ta Msza ok godz. 14.20 będzie ostatnią w tym dniu. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami: Młodzieży Polskiej (I ołtarz) Jaśminowa (II ołtarz) Piechoty (III ołtarz) Młodzieży Polskiej (IV ołtarz) Przy czwartym ołtarzu, na naszym dziedzińcu odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa. Homilie w tym dniu wygłosi Ksiądz Tomasz Mikulak. Bardzo proszę o przygotowanie chorągwi i wszystkiego co jest potrzebne do procesji. Panów zapraszamy do baldachimu. Dzieci do sypania kwiatów. Brzózki będą dostarczone w środę na miejsce ołtarzy.
  5. Za tydzień wspominamy świętego Romualda, patrona naszego księdza Romualda. Msza Święta w intencji solenizanta w sobotę o godz. 18.00
  6. Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 10.30 rocznica pierwszej Komunii Św. Spowiedź dzieci przed rocznicą w piątek o godz.19.00.
  7. Za tydzień na Mszy o godz. 10.30 pożegnamy Księdza Łukasza. Niech nasza obecność na wspólnej modlitwie będzie wyrazem naszej wdzięczności za jego posługę.
  8. Pragnę jeszcze raz podziękować wam drodzy parafianie, za waszą obecność w ciągu tych 7 duszpasterskich dni odpustowych i w dniu odpustu. Dziękuję za wasze świadectwo wiary. Wszystkim którzy włączyli się w przygotowania tych uroczystości, zarówno tu w świątyni jak i tam na plebani, niech Bóg błogosławi. Dziękuję wszystkim którzy włączyli się w przygotowania i organizację naszego odpustowego pikniku i wszystkim którzy wzięli w nim udział zasilając tym samym nasz fundusz remontowy. Zebrano na ten cel 6300 PLN.
  9. W minionym tygodniu do wieczności odeszły Janina Ślimak i Zofia Niedzielska. Wszystkim których ta śmierć dotknęła składamy wyrazy współczucia. Zapewniając o naszej pamięci modlitewnej powstańmy i módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Jerzy Senderek TChr
proboszcz