Ogłoszenia Duszpasterskie na XX Niedzielę okresu zwykłego 14.08.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO
ROK C 14.08.2022 r

  1. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. zbierana jest ofiara i sprzedawane są cegiełki na fundusz budowlano remontowy. Tak będzie w każdą II niedzielę miesiąca. Za wszelkie ofiary składam serdeczne podziękowania. Jednocześnie informuję, że może w przyszłym tygodni ruszymy już z pracami.
  2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. wg porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy o 20.00. Tej Mszy nie będzie. Nie będzie jutro także adoracji i nabożeństwo za zmarłych.
  3. Za tydzień o godz.19.30 koncert Grineberowski. Serdecznie zapraszamy. W związku z tym nie będzie za tydzień Mszy o 20.00.
  4. Zachęcam parafian do czynnego włączania się w liturgie. Mam na myśli: czytania psalmy, modlitwę wiernych. Dotychczas koordynował to brat Jerzy. Nie ma brata, więc proszę, aby ci którzy chcą przeczytać czy zaśpiewać przed Mszą podeszli do zakrystii i zgłosili swoją gotowość. Chodzi o to by ustalić kto które teksty czyta. Jeśli na danej Mszy świętej brak jest ministrantów, a ktoś z mężczyzn orientuje się w służbie liturgicznej to zapraszam. Zachęcam do włączania się w grupy duszpasterski, ze wskazaniem na róże różańcowe, bo wielu tych którzy należeli już zmarło i jest luka . Pięknie by było gdyby ktoś tych odchodzących zastąpił.
  5. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Marianna Dygas, Ryszard Góra, Beata Waszkiewicz i Honorata Gieraczyńska. Wszystkim których śmierć bliskich dotknęła składamy wyrazy współczucia, a zapewniając o naszej pamięci módlmy się: Wieczny odpoczynek racz zmarłej dać Panie…
    Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego .

Ks. Jerzy Senderek TChr
proboszcz