Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (01.01.2023)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
Nowy Rok A 01.01.2023

  1. W kruchcie rozprowadzane są kalendarze parafialne. Są one formą cegiełki na parafialny fundusz remontowo – budowlany.
  2. Przy wyjściu z kościoła ministranci mają ponumerowane kartki na wypominki roczne. Tradycyjnie kartki wypisujemy i przynosimy do kościoła, a obrazek z numerem zostawiamy jako przypomnienie jaki numer ma kartka którą wypisaliśmy.
  3. Od 04.01 do 14.01. 2023 o godz. 19.00, zgodnie z zapowiedzią odprawiane będą, wg podanego tydzień temu  grafiku Msze św. i nabożeństwa kolędowe, z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym roku dla mieszkańców poszczególnych ulic. W czasie każdej z tych Mszy będzie poświęcona woda, którą będzie można zabrać do swoich domów w specjalnie przygotowanym pojemniku i tam dokonać samemu modlitwy pobłogosławienia mieszkania. Każda rodzina otrzyma także folder kolędowy, obrazek Świętej Rodziny z modlitwą za rodziny. Od 04.01.2023 do 15.01.2023 trwać będzie także wizyta duszpasterska zgodnie ze zgłoszeniami jakie miały wpłynąć do 26.12. Według zgłoszeń jakie wpłynęły ustalony został plan tej kolędy. Zamieszczony on został w gablotach, na stronie internetowej i na parafialnym profilu fb. Plan taki został także wydrukowany i jest w kruchcie. Osoby które zgłosiły chęć takiej wizyty proszę o zabranie tego planu. Jest tam wszystko bardzo szczegółowo rozpisane. Proszę zapoznać się także z informacjami które są zamieszczone na końcu tego planu. Przypominam, że kapłan idzie z wizytą tylko do tych rodzin które zgłosiły chęć takiej wizyty. Jeżeli ktoś jeszcze z ważnych powodów nie zgłosił takiej wizyty, a chciał zaprosić kapłana z wizytę to będzie to możliwe ale w późniejszym terminie.
  4. W czwartek o 17.00 Godzina Święta.
  5. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. wg porządku niedzielnego. Na wszystkich Mszach poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszach duszpasterstwo dzieci będzie taki pakiecik rozprowadzać w
  6. Na Mszy o godz. 10. 30 dzieci przedstawią jasełka. Natomiast Msza święta o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji wszystkich grup duszpasterskich działających w naszej parafii i w intencji wszystkich zaangażowanych w różne akcje parafialne. Na koniec tej Mszy dzieci także przedstawią jasełka. Następnie wszystkich tych za których będzie sprawowana ta Msza zapraszam do salki czy salek,  na chwilę kolędowania i wieczór wspólnoty. Jeśli jakaś grupa  będzie chciała to może upiec kawałek ciasta. Ja ze swej strony także się o coś postaram.
  7. W związku z Uroczystością nie będzie w piątek wystawienia o 17.00 i czuwania.
  8. W sobotę o godz. 11.00 nabożeństwo Fatimskie, o 11.30 katecheza i o godz. 12.00 Msza święta.
  9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli : Artur Świątek i Agnieszka Samborska. Módlmy się za zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Jerzy Senderek TChr
proboszcz