You are currently viewing Samolotowa PIELGRZYMKA do słonecznej Grecji – 8  DNI 01-08.10.2023

Samolotowa PIELGRZYMKA do słonecznej Grecji – 8  DNI 01-08.10.2023

Zapraszamy do uczestnictwa w samolotowej PIELGRZYMCE do słonecznej Grecji – 8  DNI  01-08-2023

PLAN PIELGRZYMKI

DZIEŃ 1      PIREUS

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa Okęcie, odprawa bagażowa  o godz. 08.35 i wylot             do Grecji o godz. 10.35. Przylot do Aten o godz. 14.05, odbiór bagaży i przejazd do Pireusu – największego portu greckiego i trzeciego pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym.  Zobaczymy pasażerską część portu, gdzie kotwiczą promy liniowe i wielkie statki rejsowe – „pływające hotele”, a następnie część jachtową. Udamy się także znajdujące się w pobliżu wzgórze Kastella, z którego będzie można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę obejmującą Zatokę Sarońską. Przejazd do hotelu w ok. Loutraki na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2      ATENY

Śniadanie i przejazd na całodzienne zwiedzanie Aten. W programie wzgórze Akropolu ze świątynią Ateny (Partenon), Areopag, czyli  miejsce spotkań św. Pawła z ateńczykami. Następnie zobaczymy Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza, stadion olimpijski. Na koniec spacer  po tradycyjnej „dzielnicy bogów”-  Plaka. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3      KORYNT – MYKENY – NAFPLIO – EPIDAURUS  

Śniadanie i przejazd do Koryntu – zobaczymy Kanał Koryncki oraz starożytne ruiny – Świątynia Apollina, Agora z mównicą, z której przemawiał Św. Paweł. Przejazd do Myken, gdzie zobaczymy pozostałości pałacu królewskiego, słynną Bramę Lwic, Cytadelę z murami cyklopimi i Skarbiec Atreusza czyli Grób Agamemnona. Przejazd na krótkie zwiedzanie Nafplionu – niegdyś weneckiego miasta, później pierwszej stolicy nowożytnego państwa greckiego, obecnie zaś modnego nadmorskiego kurortu. Następnie Epidauros, gdzie do dziś zadziwia akustyka jednego z bardziej znanych teatrów  antycznych. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4      OSSIOS LUKAS – DELFY

Wczesne śniadanie i przejazd do Ossios Lukas – pięknie położonego na zboczu klasztoru pustelnika

bł. Łukasza. Obecnie obiekt figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a jego słynne mozaiki zaliczane są do największych arcydzieł średniowiecza.  Następnie przejazd do Delf, gdzie wg starożytnych znajdował się środek, czyli „pępek” świata, a Pytia przepowiadała przyszłość. Miejsce ze względu na swą historię fascynuje do dzisiaj, zobaczymy m.in.. wyrocznię Apollina, Skarbiec Ateńczyków, Sanktuarium Ateny i gimnazjon – miejsce Igrzysk Pytyjskich.

Przejazd do hotelu w jednym z kurortów na Riwierze Olimpijskiej na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5      SALONIKI – WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Salonik, drugiego miasta Grecji: zobaczymy symbol miasta,

czyli Białą Wieżę, Katedrę św. Demetriusza, Łuk Galeriusza. Po południu czas na chwilę relaksu nad morzem.  Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Alternatywnie możliwy całodzienny wypoczynek nad morzem.

DZIEŃ 6      VERIA –  METEORY

Śniadanie i przejazd do Verii, gdzie św. Paweł zatrzymał się po opuszczeniu Salonik. Następnie Meteory i zwiedzanie słynnych wiszących klasztorów, zbudowanych na wznoszących się w niebo stromych skałach. Te prawosławne monastyry zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7      DOLINA TEMBI – TERMOPILE

Po śniadaniu udamy się do Doliny Tembi, gdzie odwiedzimy maleńki, lecz przepiękny kościół wykuty w skale –  kościół św. Paraskewy, świętej „od oczu”-  opiekunki  osób niewidomych i niedowidzących. Następnie postój w Termopilach , gdzie zobaczymy pomnik i przypomnimy sobie historię Spartan.  Krótka wizyta przy Gorących Wrotach, źródłach siarczanych znanych już w czasach antyku.

Przejazd do hotelu w ok. Aten na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ  8     ATENY – WYLOT

Odbiór pakietów śniadaniowych i transfer na lotnisko w Atenach, odprawa bagażowa  o godz. 06.15, wylot powrotny z Aten o godz. 08.15, przylot na lotnisko Warszawa Okęcie o godz. 09.45, zakończenie pielgrzymki.

Termin:        01.10 – 08.10.2023

Cena pielgrzymki dla grupy:

31 – 34 os.

35 – 39 os.

40 i więcej os.

4690 zł

4490 zł

4490 zł

 

Zapewniamy:

 • Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi i bagaż. 23 kg + bagaż podręczny 8 kg
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
 • Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem wg programu
 • Opiekę i informację turystyczną pilota
 • Ubezpieczenie w TU „Uniqa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR,  NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Uniqa „Kontynenty”.
 • W cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 20 zł od każdego uczestnika.

Cena nie obejmuje:

 • Transferów Parafia – Lotnisko Okęcie – Parafia

– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 165  EUR/ os. ); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty
 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1150 zł
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

Terminy wpłat

 • I rata w wysokości  600 zł od osoby  – płatna do 10.03.2023
 • II rata w wysokości  800 zł od osoby  – płatna do 15.05.2023
 • III rata w wysokości  800 zł od osoby  – płatna do 12.06.2023
 • IV rata w wysokości  1000 zł od osoby  – płatna do 25.07.2023
 • V rata – całkowita dopłata dn. 01.09.2022.