Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu (12.03.2023)

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A
12.03.2023 r

1. Dziś, zgodnie z zapowiedzią Caritas parafialna rozprowadza świece wielkanocne, oraz zbiera ofiary do puszek w ramach świątecznej pomocy. Przy wyjściu z kościoła są także torby które można zabrać i napełnić produktami o długim terminie przydatności, a następnie przynieść do kościoła.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godzinie 17.15.
  3. Także dziś o godzinie 20.00 zapraszamy na nabożeństwo: ,, Święty Janie Pawle II módl się za nami” Zaczynamy o godzinie  00,  kończymy o 21.00 Apelem. Niech to będzie nasza odpowiedź na przetaczającą się fale ataków na Świętego Jana Pawła II.
  4. Na naszym parafialnym fb zrobiliśmy akcję ,, Kim jest dla mnie Święty Jan Paweł II” Można tam wejść kliknąć w odpowiednie miejsce, napisać coś od serca, słowo zdanie, kilka zdań, może wymowne zdjęcie i edytować ten tekst czy obraz. W ten sposób dajmy nasze świadectwo. Nie piszmy tam o naszych odczuciach wobec tych ataków i osób które to robią. Piszmy tylko odpowiedzi na pytanie: Kim jest dla mnie Święty Jan Paweł II. To ma być nasze z serca płynące świadectwo, a nie wchodzenie w zbędną i niczemu nie służącą polemikę. Ci którzy  nie mają fb mogą takie świadectwo napisać na kartce i złożyć w pojemniku, który jest opisany i  umieszczonej pod chórem.
  5. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 1 i 2.
  6. Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 11.30 i po niej o godz.12.00 Msza św; 16.30 dla dzieci, 17.30; 19.00 dla młodzieży.
  7. W piątek swoje imieniny obchodzi ks. Zbigniew. Zapraszam na Mszę w jego intencji w piątek o godzinie 12.00.
  8. Wszystkich którzy chcą wesprzeć spłatę pożyczki zaciągniętej w 2014 na remont organów i przekazać 1,5 % swojego podatku na ten cel, proszę by się z tym wstrzymać ponieważ to stowarzyszenie które udostępniało nam swój nr KRS w tym roku odmówiło dalszej współpracy. W chwili kiedy znajdziemy stowarzyszenie gotowe współpracować z nami od razu poinformujemy.
  9. Od 20.03 do 25.03.2023 organizujemy w parafii kurs przedmałżeński. Spotkania będą prowadzone każdego dnia o godz. 19.00 w domu parafialnym. Zajęcia prowadzone będą przez kapłana , referenta poradnictwa rodzinnego, lekarza. Ze względów organizacyjnych na kurs należy się zapisać do 17.03.2022.
  10. Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie wielkopostnym.
  11. W dniach od 01.10 do 08.10. 2023 organizujemy pielgrzymkę do Grecji. Koszt przy liczbie 31 – 34 os. 4690 zł, od 35 os. 4490 zł + 165 W cenę nie jest wliczony transfer na lotnisko do Warszawy i z Warszawy. Przy zapisie pierwsza wpłata w wysokości  600 zł od osoby.
  12. W minionym tygodniu do wieczności odeszedł: Zbigniew Garbień Składając bliskim wyrazy współczucia powstańmy i módlmy się za zmarłą:  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego.

Jerzy Senderek TChr