Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną (30.04.2023)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKANOCY
ROK A 30.04.2023 r

  1. Pragnę bardzo gorąco podziękować wszystkim którzy trwali na modlitwie w czasie NAWIEDZENIA RELIKWII KRZYŻA ŚWIĘTEGO i MISJI PARAFIALNYCH „U STÓP KRZYŻA’’
  2. Biuro parafialne w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę będzie nieczynne. Oczywiście w nagłych sytuacjach jak np. pogrzeb jesteśmy dostępni.
  3. W naszej polskiej tradycji maj, to miesiąc poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Nabożeństwa majowe od jutra, każdego dnia o godz. 17.30, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. W związku z nabożeństwami majowymi nie będzie w tym miesiącu stałych nabożeństw.
  4. We wtorek Dzień Flagi i Dzień Polonii. Pamiętajmy w tym dniu o szczególnym udekorowaniu naszych domów naszymi barwami narodowymi. Pamiętajmy także o naszych rodakach żyjących na wszystkich kontynentach. Módlmy się w ich intencji, by na obczyźnie nie zapomnieli o naszych barwach narodowych, o naszej tradycji i wierze ojców. W tym dniu, w ramach miejskich obchodów Święta Flagi będzie miała miejsce modlitwa na Jasnych Błoniach o godz. 12.00, przy Pomniku Czynu Polaków.
  5. W środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski. Msze św. w tym dniu wg porządku niedzielnego. O godz. 10.30 Msza za Ojczyznę. W tym dniu także będzie miała miejsce modlitwa na Jasnych Błoniach przy Pomniku Czynu Polaków, o godz. 12.00.
  6. W czwartek o godz. 17.00 godzina święta połączona z nabożeństwem majowym.
  7. W piątek  o godz.18.00 Msza Święta wynagradzająca NSPJ. W sobotę o godz. 11.00 nabożeństwo fatimskie, o 11.30 katecheza, zmiana tajemnic a o godz.12.00 Msza św. wynagradzająca NMP.
  8. W sobotę o godz. 14.00 Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Polecam młodzież naszej modlitewnej pamięci.
  9. W minionym tygodniu do wieczności odeszły: Aleksandra Zagonów i Krystyna Soboń. Składając bliskim wyrazy współczucia powstańmy i módlmy się za zmarłe:  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Jerzy Senderek  TChr
Proboszcz